Vienas mūsdienu Latvijas nebūšanas analīze

Linda Liepiņa, Andris Feldmanis

Linda Liepiņa, Andris Feldmanis

Mūsu cilvēku izcilās noziedzīgās jaunrades spējas regulāri paplašinās. Lūk, ko par to stāsta kāda nesena [15.10.2016] publikācija internetā: „Uzņēmēja un restorānu “Wok to Walk” vadītāja Linda Liepiņa raidījumam “LNT Ziņas” paudusi bažas, ka Rīgas Tehniskās universitātes Absolventu asociācijas valdes loceklis Andris Feldmanis varētu būt iesaistīts nelikumīgās Eiropas Savienības (ES) fondu naudas sadales shēmās.[..] Feldmanis uzņēmējai piedāvājis realizēt ES projektu jaunu darbinieku piesaistei. Par summu neesot runāts, bet Feldmanis esot teicis, ka uzņēmējai nekas nebūs jādara, bet nauda būšot. No šīs naudas uzņēmēja saņemtu 30 %, un ar to varētu darīt, ko vēlas. “Jā, šos projektus kontrolē, būs diena, kad nāks pārbaude un pārbaudīs, vai šie darbinieki, kas piesaistīti, vai viņi atrodas restorānā. Mēs tev piezvanīsim un šos cilvēkus atvedīsim pie tevis,” sarunu raidījumam atstāstījusi Liepiņa. Uzņēmēja esot bijusi gatava saņemt palīdzību ES fondu apguvē, taču, uzzinot par tik klajām nelikumībām, darījumu noraidījusi. Viņasprāt, šādās shēmās iesaistīti arī politiķi un ierēdņi. “Es domāju – kas notiek? Zeme atveries! Un uzdevu vienu jautājumu: Andri – 70 %! Par ko? Es esmu dzirdējusi 15 līdz 20 % “otkats”, bet 70 % – tas taču ir vājprāts, uz kurieni mēs ejam?” stāstīja uzņēmēja Liepiņa. Viņš esot teicis, ka pilnīgi piekrīt, ka tas ir vājprāts, bet kļūstot arvien trakāk, politiķi gribot “rīt” vairāk un vairāk.”

Katrā ziņā šajā sižetā aktuāla ir pašas denuncētājas pozīcija. Tā uzskatāmi demonstrē mūsu cilvēku noziedzīgo mentalitāti. Kundze principā nav pret noziedzību. Viņa to atbalsta un pati gatava izdarīt noziegumus. Dotajā reizē traucēja vienīgi nozagtās naudas sadalīšanas proporcionalitāte – 30% un 70%. Tā neapmierināja kundzi. Viņa gribēja saņemt 70%, bet nevis tikai 30%. Taču Feldmanis tam nepiekrita, un kundze nolēma viņam atriebties.

Tas ir interesanti! Interesanti ir arī tas, ka kundzes galviņā „vājprāts, uz kurieni mēs ejam?” radās tikai tāpēc, ka nav ierastie 15-20%. Ja būtu 15-20%, tad ejam pareizi un nav nekāds vājprāts.

Un vēl kas. Pie mums noziedzība iet kopsolī ar stulbumu. Arī tam netrūkst piemēru. Liepiņas kundze ir tik stulba, ka masu medijā, visai pasaulei Feldmani pasludinot par noziedznieku, pati atklāj savu noziedzīgo domāšanas veidu un darbību. Viņas stulbums viņai traucē kontrolēt savu diskursu. Noziedzība jau ir viņas asinīs, un noziedzība viņas apziņā funkcionē kā mentalitātes organisks elements.

Minēto raidījumu „LNT Ziņās” neesmu redzējis. Taču man ir aizdomas, ka žurnālists vai žurnāliste Liepiņas stāstījuma laikā smaidīgi un atbalstoši māja ar galvu un savā komentārā nenosodīja ne Liepiņu, ne Feldmani. Tāpat nav ticams, ka televīzijas vadība tūlīt pēc raidījuma sazinājās ar policiju, kas būtu godīgu cilvēku normāla reakcija pēc uzzinātajiem noziedzīgajiem faktiem miljoniem liecinieku klātbūtnē.

Avoti:
http://blog.artursprieditis.lv/?p=3121
http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/uznemeja-liepina-rtu-absolventu-asociacijas-valdes-loceklim-parmet-iesaisti-es-fondu-naudas-sadales-shemas.d?id=48027101

Informācijas aģentūra
/25.10.2016/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Ekonomika, Reg.: Latvija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Vienas mūsdienu Latvijas nebūšanas analīze

 1. ivars saka:

  Hokeja talismans

  Hokejs dzirkstī straumē liets,
  Dzīves upē plašajā.
  Dinamiešu smiekli skan,
  Un tad urrā nokliedz skatītājs.

  Mums ir ozols īstais dots,
  Sandis vārdā varenā.
  Hokejistu acīs prieks,
  Tur viņš stūri rokās tur.

  Bet vēl nesen acis slapjas,
  Miglā ripas zuda ātri.
  Bet kā dzīve Sandi deva,
  Laimes deva ienāca.

  Un ir atkal īstais prieks,
  Skandē urrā skatītājs.
  Varam tikai pateikt tā,
  Labi, ka mums Sandis dots.

  Veiksmei vajag platu ielu,
  Lai tā labi iederas.
  Tad jau puiši spēkus ņems,
  No tās veiksmes platākās.

  Un ir atkal gaisma apkārt,
  Ripa lido mūsu priekam.
  Kad ir gūti vārti vieni,
  Mēs jau otros iemest varam.

  Tā nu sanāk dzīvē šajā,
  Katram savs būs jāsaprot.
  Bet par veiksmi varam līksmot,
  Mums ir dots, īsts ozols, īsts.
  IvarsV08.11

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.