Donalda Trampa pirmie pēcievēlēšanas solījumi

00649_t_855511Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps, uzstājoties savu atbalstītāju priekšā, ieskicēja savas nākamās politikas kontūrus un deva pirmos solījumus.

Tramps apsolīja:
1. Dot katram amerikānim iespēju realizēt sevi;
2. Atjaunot ASV infrastruktūru, kura daudzviet ir pietiekami nolaistā stāvokli, līdz “vislabākajam” līmenim;
3. Uzturēt labas attiecības ar visām valstīm, kuras to vēlēsies.

Ko tas nozīmē? Vispirms jānorāda, ka pēc būtības šī ir sociālistiski orientēta programma, kura ļoti līdzinās Franklina Rūzvelta “Jaunajam kursam”.

Ko nozīmē, ka katram amerikānim būs iespēja realizēt sevi? Tas nozīmē, ka katram amerikānim būs darbs. Un šis darbs tiks radīts uz ASV iekšējo infrastruktūras projektu pasūtījuma rēķina. Šāds pasūtītājs var būt tikai un vienīgi ASV valdība.

Trampa solījums uzturēt labas attiecības ar visām valstīm nozīmē, ka tiks pārtraukta agresīvā ASV ārpolitika, kas visu pasauli ir noskaņojusi pret amerikāņiem. Pat, ja pieņem, ka Tramps nav tik balts kā viņu mālē vai ka viņam neizdosies pilnībā atteikties no ASV agresīvās ārpolitikas, arī šai gadījumā pasaule varēs kaut vai mazliet uzelpot, jo ASV ārpolitika nebūs vismaz tik tieši, nekaunīgi, ciniski un idiotiski agresīva kā tas bija līdz šim un kā tas būtu bijis Klintones ievēlēšanas gadījumā. Attiecīgi samazināsies starptautiskais saspīlējums ASV – Krievijas attiecībās vai pat iespējams izveidosies ASV – Krievijas alianse. Jebkurā gadījumā visas pasaules rusafobiem un krievnīdējiem Trampa ievēlēšana ir patiešām slikta ziņa, jo nu vairs nevarēs rēķināties ar amerikāņu dalību “drang nach osten” kampaņā, kas tika rūpīgi gatavota un realizēta vairāku gadu desmitu garumā. Tāpat šādas pieejas rezultātā uzlabosies ASV – Ķīnas attiecības.

Šāda Trampa politika gan var izraisīt citu saasinājumu un saspīlējumu: ASV – Lielbritānijas un iespējams arī ASV – ES starpā, bet tas ir tīrais sīkums reāli iespējama liela mēroga kodolkara draudu priekšā. Ar lielu varbūtību Trampa ASV uzsāks reālu karu ar DAESH (t.s.”Islāma valsti”) un sāks patiešām cīnīties ar starptautisko teroristisko tīklu, kas saasinās attiecības ar tām valstīm, kuras tieši un atklāti atbalsta teroristus, vispirmām kārtām Saūdu Arābiju.

Latvijai tas pirmkārt nozīmē, ka tā vairs nebūs uzbrukuma Krievijai viens no priekšposteņiem (ar attiecīgu finansiālo un ietekmes krasu samazinājumu). Trampa uzvaras rezultātā Latvijā pat var sākties “atkusnis”, kurš tiesa gan var novest līdz dramatiskiem rezultātiem, jo Lielbritānija, kuras specdienestiem ir liela tieša ietekme uz Latvijas struktūrām, var tam nopietni pretoties vai pat mākslīgi uzkurināt kaislības, lai radītu vēl vienu destabilizācijas punktu Krievijas pierobežā. Jebkurā gadījumā Latvijas krievnīdējiem un izvirtuļiem nu būs zudis nozīmīgs balsts un atbalsts, kas vairumam Latvijas iedzīvotāju ir ļoti laba ziņa.

Attiecīgi kopumā Donalds Tramps ir nolēmis mēģināt pārraut to apburto loku, kurš liek ASV dēļ savas pārticības ekspluatēt visu pasauli. Tagad amerikāņi Trampa vadībā atkal mēģinās sākt dzīvot pirmkārt paši uz savu darba augļu rēķina un priekš sevis, nevis uz visas pasaules aplaupīšanas rēķina, realizējot mistisku un nesaprotamu “izredzētību”. Nav zināms vai tas reāli sanāks, bet nu apņemšanās ir apsveicama. Lai izdodas!

Informācijas aģentūra
/09.11.2016/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: DONALDS TRAMPS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.