Vladimirs Putins: Krievija ir militāri spēcīgāka par jebkuru potenciālo agresoru

00658_kr_aizs_min

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 22.12.2016, uzstājoties Krievijas Aizsardzības ministrijas kolēģijās, pateica sekojošo: “Jau šodien, ņemot vērā ļoti daudzus faktorus un ne tikai militāros, bet arī mūsu [Krievijas] vēsturi, ģeogrāfiju, Krievijas sabiedrības iekšējo stāvokli, var pārliecinoši teikt, ka pašreiz mēs [Krievija] esam spēcīgāki par jebkuru potenciālo agresoru. Par jebkuru!”

Nākamajā dienā ASV Baltā nama preses sekretārs Džons Kirbijs (bijušais ASV armijas admirālis) ikdienas tikšanās laikā ar žurnālistiem paziņoja: “Visas cilvēces vēsturē vēl nav bijuši tik kaujas spējīgi, attīstīti un resursiem nodrošināti bruņotie spēki kā Amerikas Savienotajām Valstīm.” Te gan jāpiebilst, ka jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps, kuram visa cita starpā ir arī militārā pamatizglītība un kurš Kirbiju publiski ir nosaucis par muļķi, uzskata, ka ASV armiju nepieciešams modernizēt, no kā var arī secināt, ka pašreiz ASV armija neatrodas tajā labākajā stāvoklī.

23.12.2016 ikgadējā preses konferencē, kura ilga vairāk kā četras stundas un tika tiešraidē translēta ne tikai uz Krieviju, bet arī uz ārvalstīm, Vladimirs Putins, atbildot uz jautājumu par šiem izteikumiem, precizēja: “Godīgi sakot mani mazliet pārsteidza citu pašreizējās ASV administrācijas [Obamas] oficiālo pārstāvju izteikumi, kuri nezin kāpēc sāka pierādīt, ka ASV bruņotie spēki ir visspēcīgākie pasaulē. To neviens nemaz neapstrīd. Ja jūs uzmanīgi klausījāties, es vakar runāju par “kodoltriādes” [kodolraķetes, kodollidmašīnas, kodolkuģi] nostiprināšanu. Un noslēgumā pateicu, ka Krievijas Federācija pašreiz ir spēcīgāka par jebkuru potenciālo, un tagad uzmanību, agresoru. Tā ir ļoti svarīga nianse un es ne tāpatvien to pateicu. Kas ir agresors? Tas, kurš potenciāli var uzbrukt Krievijas Federācijai. Tad, lūk, mēs [Krievija] esam spēcīgāki par jebkuru potenciālo agresoru. Es to varu atkārtot vēlreiz. (…) Kāpēc esošās [ASV] administrācijas oficiālie pārstāvji pēkšņi sāka paziņot, ka viņi ir visspēcīgākie un visvarenākie? Jā, tik tiešām, tur gan raķetes, gan zemūdenes, gan aviobāzes kuģu ir vairāk. Mēs vienkārši sakām, ka esam spēcīgāki par jebkuru agresoru un tas patiešām tā arī ir.”

Avoti:
http://tass.ru/politika/3900054
http://special.kremlin.ru/events/president/news/53573

Informācijas aģentūra
/29.12.2016/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Ziņa, W: VLADIMIRS PUTINS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.