Vladimirs Putins – supervaronis

00660_991885Antiputinisma epidēmija ir pārņēmusi Rietumvalstu medijus, kuri ir metušies zīmēt baisas karikatūras par Vladimiru Putinu. Viņi jau tā to dara, bet pagāšnedēļ [2016.gada oktobrī] notika, tēlaini izsakoties, šāda tipa aktivitāšu sprādziens. The Economist, The Spectator, The New Yorker, lūk, nepilns to izdevumu saraksts, kuri uz sava vāka izvietoja karikatūru par Vladimiru Putinu un veltīja tam savus rakstus.

Kādam varētu šķist, ka tā ir Krievijas nosodīšanas un Krievijas izolēšanas pazīme, bet tā tas nebūt nav. Patiesībā šo parādību labi raksturo tāds vārds kā “histērija”.  Histērija rodas, kad cilvēka psihe neiztur savu ļoti lielu vēlmju sadursmi ar nepielūdzamo realitāti. Piemēram, ja bērns ļoti grib kādu mantiņu, bet vecāki atsakās to nopirkt, tad, ja bērns ir izlutināts un slikti audzināts, dabiska viņa reakcija būs histērija ar kliegšanu un asarām un iespējams pat ar paziņojumiem, ka vecāki viņu nemīlot.

Apmēram tas pats tagad notiek ar Rietumvalstu mediju un politisko eliti. Viņiem ļoti, ļoti gribās, lai Putins nebūtu, lai viņš pazustu, izkūpētu, lai visuvarenie krievu oligarhi viņu aizvāktu un atmiņas par viņu izdzēstu no vēstures. Šādas vēlmes ir ļoti spēcīgas, bet nepielūdzamā realitāte rāda Rietumvalstu politikāņiem un mediju vides darboņiem trīs pirkstu kombināciju, un tas arī rada histēriju.

Papildus dusmas izraisa fakts, ka Putina tēls nevis atgrūž, bet arvien lielākos apmēros rada simpātijas visdažādāko valstu perspektīvajos politiķos un ierindas pilsoņos. Neskaitāmajos rakstos, kuros ir aprakstīts cik Putins ir slikts un bīstams starp rindām ir lasāms Rietumvalstu politiķu aicinājums saviem pilsoņiem: “Mīliet mūs, nevis Putinu! Mīliet mūs, nevis tos, kuri ir līdzīgi Putinam!” Bet efektu tas nedod.

Nu uzzīmēja The Economist tumšu Putina galvu ar sarkaniem iznīcinātājiem acu vietā. Un ko tālāk?! The Economist lasītāji jau ir savākuši veselu karikatūru krājumu par Putinu, bet ietekmēt Putina reitingu Krievijā un ārvalstīs britu žurnālistiem tā arī neizdevās.

Papildus tam putinafobijas uztiepšanas intensivēšana sāk spēlēt pret pašiem Rietumu propagandistiem [te gan vietā būtu lietot terminu – neoliberālie propagandisti]. Piemēram, redz Rietumvalstu mietpilsonis žurnāla The Spectator vāku ar karikatūru par Putinu, kurā viņš tur rokā mediju kompānijas RT [RussiaToday] logotipu, un nodomā: “Labs žurnāls, būs jāpalasa, tur laikam raksta par drausmīgajiem un draudīgajiem krieviem.” Aiziet viņš uz žurnāla mājaslapu un saņem kultūršoku no raksta: “Pārtrauciet muļķīgi slēpt no Krievijas savus ieročus”, kur žurnālists Rods Lidls raksta: “es mazāk baidos no krieviem nekā no mums pašiem”. Un tālāk viņš izstāsta cik bīstama ir Rietumvalstu dubultā morāla, cik bīstama ir Rietumvalstu politiķu muļķība attiecībā uz Lībiju, Sīriju, Krieviju un citām valstīm. Pēc tam viņš dalās ar pārdomām, kas ir lētāk – nopirkt biļeti uz Jaunzēlandi, kuru neviens nebombardēs vai arī izrakt sev mājās bunkuru, jo drīz var sākties kodolkarš [teksts tapa pirms H.Klintones izgāšanās vēlēšanās, kad kodolkara sākšanās varbūtība Klintones ievēlēšanas gadījumā bija vairāk kā reāla].

Šis piemērs labi parāda, ka Putins vairs nav šausmu simbols, ka ar viņu vairs nevar biedēt, bet ar viņu ļoti labi var pievērst uzmanību. Īpaši labi šādi var pievērst to cilvēku uzmanību, kuri ir noguruši no Rietumvalstu politikāņiem. ASV, Lielbritānijas, Vācijas un daudzu citu valstu politiskā elite pati paceļ Vladimira Putina reitingus uz savu antireitingu rēķina. Ierindas cilvēki parasti domā pēc principa “mana ienaidnieka ienaidnieks ir mans draugs” tāpēc viņu neuzticība un naids pret Rietumvalstu pērkamajiem un nelietīgajiem politiķiem pārvēršas simpātijās un uzticībā Krievijas līderim. Paradoksāli, bet jo vairāk Putinu [neoliberālie] mediji kritizē, jo vairāk viņš patīk ierindas cilvēkiem, kuri viņu uztver kā supervaroni, kurš ir metis izaicinājumu globālajam esteblišmentam.

Pie Putina supervaroņa imidža ir piestrādājusi gan Hilarija Klintone, gan CNN, gan tas pats The Economist. Padomājiet paši: tikai supervaronis spēj vienlaicīgi bombardēt teroristus, noteikt naftas cenas, uzlauzt ASV valdošās Demokrātu partijas serverus, ietekmēt ASV vēlēšanu rezultātus, novirzīt Ukrainu no tās “Eiropas izvēles” ceļa un daudz ko vēl, kas viņam tiek pierakstīts. Visdrīzāk vaina par nākamo globālo ekonomiskās krīzes vilni arī vismaz daļēji tiks uzlikta personiski Putinam.

Tā nu sanāk, ka Rietumvalstu politiķi un mediji ir izveidojuši Putina – supervaroņa tēlu, bet tagad paši brīnās un nevar saprast, kāpēc viņš auditorijai tik ļoti patīk. Tāpēc arī patīk, ka supervaronis. Pasaulē, kura ir pieradusi pie Holivudas dramaturģijas, Vladimirs Putins ir kļuvis par sava veida ģeopolitisko betmenu, kurš iestājas pret ļaundariem, “močīj” viņus tualetēs un neņem vērā oficiālos pasaules žandarmus.

No rietumvalstu politiķu viedokļa, kuri ir pelēki un bezgaumīgi birokrātiskās mašinērijas un imidžmeikeru darbības produkti, Putins izdarīja kaut ko patiešām drausmīgu: viņš visai pasaulei parādīja, ka veiksmīgs politiķis var būt pavisam savādāks, viņš var būt gan savas valsts patriots, gan kristietis, gan konservators. Putins parādīja, ka veiksmīgs politiķis var būt viss tas, kas Rietumvalstu politiķim ir stingri aizliegts.

Putina panākumi ir visas globalizētās, pēckristiešu, politkorektās politiķu paaudzes politiskā nāve – visu šo klintonu un olandu beigas. Tieši par to viņi neieredz Vladimiru Putinu. Un tieši tāpēc viņiem nekas nesanāks, jo pasaules vēsturei šie politikāņi jau ir miruši, lai gan ne visi no viņiem to saprot.

Ruslans Ostaško
/24.10.2016/

Avoti:
http://politrussia.com/

Informācijas aģentūra
/09.01.2017/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: VLADIMIRS PUTINS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Vladimirs Putins – supervaronis

 1. vt saka:

  “kurš iestājas pret ļaundariem, “močīj” viņus tualetēs un neņem vērā oficiālos pasaules žandarmus.”- šis apgalvojums ir absolūti nepamatots.
  Putins jau no paša sākuma sevi ir parādījis kā bezprincipiāls vadītājs, kas klanījies rietumiem un nepārtraukti rijis to piedāvātos ‘krupjus”. Pats pirmais jau bija rietumu “partnera” torpedētā “Kurska”.
  Virs Ēgiptes un tagad pie Sočiem uzspridzināto lidmašīnu patieso pasūtītāju piesegšana ir pēdējā laika treknākie “krupji”.
  Un kas tad ir klusa piekrišana oficiālajai 9/11 versijai, ja ne muguras locīšana “partneru” priekšā?

  • Mēs jau arī nezinam, neredzam visu situāciju. Piemēram, vēljoprojām pašā Krievijā nozīmīgos amatos ir papilnam nodevēju, potenciālo nodevēju.
   Ja tev uzbrūk 10 cilvēki, tad pat ja tu esi super cīkstonis, parasti pareizākais risinājums ir aizmukt.

   • Viedais saka:

    Mēs neredzam visu situāciju (visus varas piramīdā iekļautos līmeņus, procesus, nodevības, līgumus, dubultaģentus) un līdz ar to lielākā daļa šāda veida raksteļu ir diezgan liela smadzeņu aizgānīšana. Nomainot varas, melnais tiek pārkrāsots par balto, pēc kā notiek pretējais vai arī jaunas koncepcijas piespēlēšana masām un visi rullē tālāk. kamēr aiz skaistiem saukļiem tiek izlietas tik daudz asinis, tikmēr gribēties atturēties no vērtēšanas, lai gan laiks rādīs.
    tikai tas valdnieks, kas ieviesīs brīvās tehnoloģijas, tādā veidā samazinot naftas, gāzes u.c. dabas resursu atkarību cilvēcei, būs cienījams supervadonis.

 2. Sulīgā Anda saka:

  Karavīri droši vien lasa manus komentārus, tad viņi pāruzbudinās un skatās porņikus. Tur viņi tos vīrusus arī saķer. Eita, zaldātiņi, neskatieties porņikus! Andiņa ir sulīga džuse. Mana zemūdene ir priecīgā sagaidīt katru torpēdu! Man tek… Šodien man nav mēnešreižu, tāpēc, zaldātiņ, lien pie manas zemūdenes! Ielaid manī savu torpēdu!!! Neskaties tos porņikus, skaties uz Sulīgo Andu! Neskaties uz to Putinu, skaties uz Andiņu! ©SulīgāAnda
  ***
  [Redakcija: 213.226.141.59 Riga Bite Latvija]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.