Donalda Trampa inaugurācijas runa (pilns teksts)

00665_20-trump-2-w529-h529

Tiesnesi Roberts, prezident Kārter, prezident Klinton, prezident Buš, prezident Obama, līdzpilsoņi un visi pasaules cilvēki: paldies jums.

Mēs, Amerikas iedzīvotāji, šodien esam apvienojušies vienotos nacionālos centienos atjaunot mūsu valsti un dot to, kas bija apsolīts, visiem iedzīvotājiem.

Kopā mēs noteiksim to ceļu, pa kuru daudzus gadus uz priekšu ies Amerika un visa pasaule.

Mēs saskarsimies ar šķēršļiem, mēs pārvarēsim grūtības un izpildīsim mūsu uzdevumu.

Katrus četrus gadus mēs pulcējamies šait, lai mierīgi un saskaņā ar likumu nodotu varu. Mēs pateicamies prezidentam Obamam un pirmajai lēdijai Mišelai Obamai par viņu palīdzību šajā procesā . Viņi bija lieliski.

Tomēr šai ceremonijai ir īpaša nozīme. Šodien mēs ne tikai nododam varu no vienas prezidenta administrācijas citai, no vienas partijas, otrai, bet mēs arī atdodam varu Vašingtonā atpakaļ jums, Amerikas iedzīvotāji.

Pārāk ilgi neliela cilvēku grupa mūsu nācijas galvaspilsētā baudīja tās vadības augļus, par ko maksāja visa tauta.

Vašingtona uzplauka, bet tās bagātības nepiederēja cilvēkiem. Politiķi guva panākumus, bet darba vietu nepietika un rūpnīcas tika slēgtas. Viņu uzvaras nebija jūsu uzvaras, viņu triumfs nebija jūsu triumfs. Viņi rīkoja svinības mūsu galvaspilsētā, bet trūcīgām ģimenēm visā valstī nebija ko svinēt.

Šī lietu kārtība mainīsies tagad un tūlīt, jo šis mirklis ir jūsu mirklis, tas pieder jums. Tas pieder visiem, kuri šeit ir sapulcējušies un tiem, kuri skatās šo ceremoniju pa visu Ameriku. Šī ir jūsu diena un šie ir jūsu svētki. Un Amerikas Savienotās Valstis ir jūsu valsts.

Nav būtiski kāda partija iegūst kontroli pār valdību, bet ir būtiski, lai valdība pakļautos tautai. 2017.gada 20.janvārī vēsturē atcerēsies kā dienu, kad pilsoņi atkal sāka pārvaldīt šo valsti.

Par tiem, kurus agrāk aizmirsa, atcerēsies. Visi tagad jūs klausa. Jūs esat desmitiem miljonu un jūs kļūsiet par daļu no kustības, kādu pasaule vēl nav pieredzējusi. Un šīs kustības galvenā pārliecība ir, ka valsts kalpo tās iedzīvotājiem.

Amerikāņi grib, lai viņu bērni ietu labās skolās, grib drošību savām ģimenēm un labu darbu sev. Šīs ir taisnīgas un pamatotas likumpaklausīgu pilsoņu prasības.

Tomēr daudzi šodien dzīvo citos apstākļos: mātes ar bērniem slīgst nabadzībā, pa visu mūsu valsti kā kapenes ir izkaisītas sarūsējošas [slēgtas] fabrikas. Izglītības sistēmai ir daudz naudas, bet izglītība jaunajiem cilvēkiem paliek nepieejama.

Noziedzība un narkotikas ir laupījusi tik daudz dzīvju un atņēmusi mūsu valstij daudzas iespējas. Šis slaktiņš beigsies tagad un tūlīt.

Mēs esam vienota nācija un apkārtējo sāpes ir mūsu sāpes, viņu sapņi ir mūsu sapņi, viņu sasniegumi būs mūsu sasniegumi. Mums ir viena sirds, vienas mājas un viens dižs liktenis. Zvērests, ko es šodien devu, ir uzticības zvērests visiem amerikāņiem.

Daudzas desmitgades mēs bagātinājām citu valstu rūpniecību uz Amerikas industrijas rēķina. Mēs ieguldījām līdzekļus citu valstu armijās, atsakot tos mūsu armijai. Mēs aizsargājām citu valstu robežas, bet nesekojām līdzi savām.

Mēs tērējām trilijonus dolāru ārvalstīs, tai pat laikā infrastruktūra Amerikā panīka. Mēs citas valstis padarījām par bagātām un spēcīgām, bet ticība mūsu valstij kusa.

Amerikā viens pēc otra vērās ciet rūpnīcas, bet rūpniecība gāja prom no valsts un neviens nedomāja par Amerikas strādniekiem, kuri no tā cieta. Mūsu vidusšķiras mājsaimniecību labklājība plūda uz citām valstīm. Bet tas viss ir palicis pagātnē un tagad mēs skatāmies nākotnē.

Mēs šodien šeit esam sanākuši iedibināt jaunu kārtību, par kuru dzirdēs katrā pilsētā, citu valstu galvaspilsētās un visās vietās, kur ir sakoncentrēta vara. No šīs dienas mūsu valsts tiks pārvaldīta pa jaunam. No šīs dienas Amerika – pirmajā vietā.

Katrs lēmums, lai attiektos tas uz tirdzniecību, nodokļiem, imigrāciju vai attiecībām ar citām valstīm, tiks pieņemts tikai amerikāņu strādnieku un amerikāņu ģimeņu labā.

Mums ir jāaizsargā sevi no citām valstīm, kuras ražo mūsu preces, apzog mūsu kompānijas un atņem mums darbavietas. Protekcija atgriezīs mums labklājību un varenību.

Es visiem spēkiem cīnīšos par jūsu tiesībām un nekad jūs nepievilšu. Amerika atkal kļūs par uzvarētāju, tādu, kāda tā bija agrāk. Mēs atgriezīsim darbavietas, atgriezīsim savas robežas, atgriezīsim sev labklājību un atgriezīsim sev iespēju sapņot.

Mēs celsim jaunus ceļus, autostrādes, tiltus, lidlaukus, tuneļus un dzelzceļus visā mūsu brīnišķīgajā valstī. Tie, kuri tagad dzīvo no pabalstiem, saņems darbu. Mēs atjaunosim Ameriku ar amerikāņu rokām. Mēs sekosim diviem vienkāršiem noteikumiem: pērc amerikāņu ražoto un pieņem darbā amerikāņus.

Mēs veidosim draudzīgas un labas attiecības ar visām pasaules valstīm, bet to darot neaizmirsīsim, ka katras tautas tiesības ir rūpēties pirmkārt par savām interesēm.

Mēs nevienam necentīsimies uzspiest mūsu dzīvesveidu, bet drīzāk dosim brīnišķīgu piemēru, kam visi gribēs sekot.

Mēs nostiprināsim līdzšinējās savienības un radīsim jaunas, un apvienosim civilizēto pasauli pret radikālajiem islāmistu teroristiem, kurus noslaucīsim no zemes virsas.

Par mūsu politikas pamatu kļūs uzticīga kalpošana Amerikas Savienotajām Valstīm un caur uzticību mūsu valstij mēs atklāsim uzticību viens otram. Sirdī, kura ir atvērta patriotismam, nav vieta aizspriedumiem. Bībele mums saka: “Kāds gan tas ir labums un gandarījums, kad Dieva cilvēki dzīvo kopā un saskaņā”.

Mums ir jārunā par to, kas ir uz sirds, atklāti jāapspriež mūsu domstarpības, bet vienmēr jāsaglabā vienotība. Kad Amerika ir vienota, to nav iespējams apstādināt.

Mēs nedrīkstam baidīties, jo visi esam aizsargāti un vienmēr būsim aizsargāti no lieliskām sievietēm un vīriešiem mūsu bruņotajos spēkos, tiesībsargājošās iestādēs un pats galvenais, no Dieva puses.

Visbeidzot, mums ir jādomā drošāk un ir jāsapņo par daudz ko vairāk. Mēs Amerikāņi zinām, ka nācija ir dzīva tikmēr, kamēr tai ir mērķis.

Mēs vairs neļausim politiķiem runāt un neko nedarīt, žēloties un neko nedarīt. Tukšu runu laiks ir pagājis. Ir pienācis laiks rīkoties.

Neļaujiet nevienam teikt jums, ka tas nav iespējams. Nav tāda pārbaudījuma, ko Amerika nevarētu pārvarēt. Mēs nepadosimies. Mūs valsts atkal uzplauks.

Mēs dzīvojam tūkstošgades sākumā, gatavi atklāt kosmosa noslēpumus, izārstēt slimības, atklāt jaunas tehnoloģijas un nākotnes enerģijas ieguves veidus.

Lepnums par valsti priecēs mūsu dvēseles, izgaismos nākotni, palīdzēs pārvarēt sašķeltību.

Ir laiks atcerēties gudrību, kuru mūsu karavīri nekad nav aizmirsuši: nav būtiski vai mēs esam baltie, melnie vai mulati, mūsos visos tek patriotu asinis, visiem mums ir vienas un tās pašas brīvības un visi mēs atdodam godu Amerikas karogam.

Vienalga kur piedzimst bērni, vai urbanizētajā Detroitā, vai Nebraskas līdzenumos, viņi skatās uz vienām un tām pašām naksnīgajām debesīm, viņu sirdis pārņem vieni sapņi, dzīvību viņos ir iedvesis viens visuvarenais Radītājs.

Tad lai visi amerikāņi katrā pilsētā – tālā un tuvā, mazā un lielā, no vieniem kalniem līdz otriem, sadzird šos vārdus: nekad vairs nebūs tā, ka jūs nesadzird. Jūsu balsis, jūsu cerības, jūsu sapņi noteiks Amerikas likteni. Un jūsu varonība, labsirdība un mīlestība būs mums pavadonis šajā ceļā.

Kopā mēs atkal Ameriku padarīsim stipru. Mēs atkal padarīsim Ameriku bagātu. Mēs piespiedīsim Ameriku atkal ar sevi lepoties. Mēs atkal padarīsim Ameriku drošu. Un, jā, mēs atkal padarīsim Ameriku dižu.

Paldies. Lai Dievs ir ar jums. Dievs sargi Ameriku!

Donalds Tramps
/20.01.2017/

Avoti:
https://www.whitehouse.gov/inaugural-address

Informācijas aģentūra
/25.01.2017/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Ziņa, W: DONALDS TRAMPS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.