Nīderlandes Tieslietu ministrija oficiāli atzīst, ka pastāv bērnu tirdzniecība caur adopcijas procedūrām

00666_child-trafficking-1v4smzc

Nīderlandes valdība 2017.gada martā plāno veikt balsojumu par bērnu adopciju uz ārzemēm aizliegumu, 23.01.2017 paziņoja aģentūra Reuters. Par šāda lēmuma iemeslu kļuva Nīderlandes Tieslietu ministrijas ziņojums, kurā tiek apgalvots, ka bērnu adopcija var tikt izmantota kā piesegs bērnu tirdzniecībai (https://www.rsj.nl/binaries/Samenvatting%20Interlandelijke%20adoptie%20Engels%2020161101_tcm26-176572.pdf ).

Nepilngadīgo aizsardzības padomes dalībniece un viena no ziņojuma autorēm Jara van der Kruita aģentūrai Reuters paziņoja: “Ja ir vēlēšanās tik tiešām palīdzēt bērniem, tad starpvalstu adopcijas ir jāaizliedz.” Ziņojumā ir teikts, ka pēdējo gadu adopcijas sevī iekļāva nopietnus noziegumus, tādus kā bērnu tirdzniecība. Šis apstāklis kopā ar daudzu Rietumvalstu ģimeņu vēlmi iegūt bērnu par katru cenu arī rada “adopcijas tirgu”.

Ziņojums tika publicēts 2016.gada novembrī pēc vairākiem skandāliem adopcijas sistēmā. Ziņojumā ir teikts, ka adekvāta starptautisko adopciju regulēšana nav iespējama un ka valdībai uzmanība ir jāpievērš bērnu aizsardzībai “izcelsmes valstīs”.

Šai sakarā raksta “Hāgas konvencija par sadarbību starpvalstu adopcijās kaitīgā ietekme” autors Roeli Posts aģentūrai Reuters paziņoja, ka starpvalstu adopciju aizliegums Nīderlandē būs šādas prakses beigu sākums visā pasaulē. Ar šo balsojumu tiks atzīts, ka konvencijas ieviešana nepanāca bērnu tirdzniecības novēršanas mērķi, bet tieši otrādi legalizēja bērnu tirdzniecību visā pasaulē.

Nīderlande ir viena no Hāgas konvencija par sadarbību starpvalstu adopcijās pamatlicējvalstīm. Šī konvencija nodrošina lielākās daļas Rietumvalstu starpvalstu adopciju tiesisko pamatu. Ja Nīderlande ieviesīs daļēju vai pilnīgu aizliegumu uz starpvalstu adopcijām, tad tai var nākties arī izstāties no Konvencijas, kas ekspertu prāt var izraisīt “domino efektu”.

Avoti:
http://www.reuters.com/article/us-netherlands-adoption-trafficking-idUSKBN1572A7?feedType=RSS&feedName=worldNews
https://www.rsj.nl/binaries/Samenvatting%20Interlandelijke%20adoptie%20Engels%2020161101_tcm26-176572.pdf
http://rossaprimavera.ru/news/gollandiya-progolosuet-za-zapret-mezhdunarodnyh-usynovleniy
http://rossaprimavera.ru/news/zapret-niderlandami-mezhdunarodnogo-usynovleniya-sprovociruet-effekt
http://www.reuters.com/article/uk-netherlands-adoption-idUKKBN12X1II

Informācijas aģentūra
/25.01.2017/

Šis ieraksts tika publicēts !!! PAR BĒRNIEM !!!, Kat.: Politika, Reģ.: GEIropa, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s