Piemērs kā portāls Apollo-tvnet debilizē savus lasītājus

Vienu no neskaitāmiem mediju tendenciozitātes un savu lasītāju muļķošanas piemēriem 15.05.2017 nodemonstrēja interneta portāls Apollo – tvnet. Šis piemērs savā nacistiskajā būtībā ir tik pretīgs un uzskatāms, ka tas tiek īpaši publiskots.

Portāls Apollo – tvnet tiešraides rakstā par Krievijas un Latvijas hokejkomandu spēli atļāvās uzrakstīt sekojošo: “Pasaules čempionāta (PČ) grupas turnīra sesto spēli šobrīd Ķelnē (Vācija) aizvada Latvijas nacionālā hokeja komanda, kas A apakšgrupas mačā spēkiem mērojas ar Vācijas speciālista Oļega Znaroka un latvieša Harija Vītoliņa vadīto Krievijas valstsvienību.”

Tātad abi ilggadīgie un izcilus panākumus sasniegušie Rīgas Dinamo un “Latvijas nacionālās hokeja komandas” spēlētāji, kolēģi un draugi – krievs Oļegs Znaroks un latvietis Harijs Vītoliņš ir nodēvēti attiecīgi par “Vācijas speciālistu” un “latvieti”.

Oļegs Znaroks tik tiešām ir vairākus gadus spēlējis Vācijas komandās, bet apsaukt vienu no Latvijas hokeja leģendām par “Vācijas speciālistu” tas ir izcilas tumsonības un/vai stulba un primitīva nacisma pazīme.

Savulaik “Latvijas nacionālā hokeja komanda” vairākus gadus nekādi nevarēja iekļūt A grupā un tas ar lielām grūtībām izdevās pēc tam, kad “Vācijas speciālists” Oļegs Znaroks, nodemonstrējot īstu krievu cīņassparu, neilgi pirms spēles beigām burtiski iestūma ripu Šveices izlases vārtos, kas deva “Latvijas nacionālai hokeja komandai” tik ļoti nepieciešamo uzvaru ar rezultātu 2:1 un ceļazīmi uz A grupu, kuru “Latvijas nacionālā hokeja komanda” kopš tā laika nav pametusi.

Ja šo pretīgo nacistisko Apollo – tvnet izlēcienu atbalsta liela daļa “Latvijas nacionālās hokeja komandas” līdzjutēju, tad būtu tikai godīgi “Latvijas nacionālai hokeja komandai” atbrīvoties no “Vācijas speciālista” mantojuma un parādīt “īsti latvisku” raksturu, iekļūstot vēlreiz A grupā patstāvīgi bez krievu atbalsta, lai viņu nopelni Latvijas labā nav tik zemiski jāmaskē ar “Vācijas speciālista” birku.

Informācijas aģentūra
/17.05.2017/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

13 Responses to Piemērs kā portāls Apollo-tvnet debilizē savus lasītājus

 1. Domāju, ka šis tomēr bija “smalks” atgādinājums par to, ka Znaroks savulaik pats atteicās no Latvijas pilsonības, kas viņam bija piešķirta “par īpašiem nopelniem”, un pārgāja Vācijas pavalstniecībā. No šāda viedokļa raugoties, viņš, protams, ir “Vācijas speciālists”.

  • Ivars saka:

   Tas nepadara par nebijušu Znaroka nopelnus un viņš joprojām paliek Latvijas hokeja leģenda. Un tas nekādi nav attaisnojums, tikai parāda noteiktu latviski runājošu aprindu zemisko un amorālo dabu. Un arī … prastu aprobežotību un stulbumu, jo šāda rīcība visa cita starpā ir pašiem neizdevīga un pašiznīcinoša (zara zāģēšana uz kura sēdi)

   • Ivar, piedod, bet Znaroks joprojām IR Vācijas pavalstnieks un NAV Latvijas pilsonis. Kāpēc tad apvainoties, ja viņš tiek saukts par “Vācijas speciālistu”? Domāju, ka daudziem patiesi ir iemesls apvainoties pa viņa rīcību. Kā zināms, pilsonība viņam “par īpašiem nopelniem” tika piešķirta ne bez karstām diskusijām par viņa regulāri publiski paustajām rupjībām. Tomēr viņa nopelni Latvijas hokeja labā tika atzīti un pilsonība piešķirta. Un tad, pēc pavisam neilga laika, viņš vienkārši uzspļauj šai īpašajai goda izrādīšanai, lai pelnītu naudu Vācijā, ar kuru viņam pirms tam nav nekāda sakara. Daudziem tas vēl ir spilgtā atmiņā. Starp citu, arī Latvijas-Krievijas spēles komentētāji par “mūsējo Krievijas izlasē” nosauca tikai Vītoliņu, Znaroku pat nepieminot. Acīmredzot tā paša iemesla dēļ.

    Bet, kas attiecas uz Znaroka nopelniem Latvijas hokejā, domāju, par to nevienam šaubu nav.

 2. Ivars saka:

  To ervins jakobsons maijs 18, 2017 plkst. 09:15:
  Ervīn, pat nezinu kā lai to labāk un politkorektāk pasaka. Runa te neiet par Znaroku, viņa uzskatiem un to diktētu rīcību, bet gan par tiem, kuri to šādi vērtē. Krievu valodā ir tāds labs vārds “meščanstvo” un “meščaņin”, kuri latviski vislabāk tulkojas kā maziskums un mazisks cilvēks. Šis ir ļoti uzskatāms un arī pretīgs šo parādību piemērs latviešu vidē un dēļ šīm parādībām Latvija ir tur kur ir un būs tikai sliktāk, ja tas netiks mainīts.

  Ja jau par “Znaroka nopelniem Latvijas hokejā” “nevienam šaubu nav”, tad normāla rīcība (gan no morālā, gan arī tīri no racionālā viedokļa) ir, kā mēdz teikt tādos gadījumos, “paklusēt” un vai nu vispār iztikt bez jebkādiem epitetiem vai arī izmantot tādu epitetu kā “speciālisti no Latvijas” vai kaut ko tamlīdzīgu. Tā tas ir tādēļ, ka tā ir pirmkārt konstruktīva un uz sadarbību vērsta attieksme, otrkārt tā ir nopelnus kā tādus cienoša attieksme, par kuriem kā vienojāmies it kā “nevienam šaubu nav” un tā visbeidzot ir cilvēka brīvās gribas un izvēles, tai skaitā politiskās izvēles, cieņas attieksme, kas, starp citu, ir tās izdaudzinātās demokrātijas un civilizētības kā tādas obligāts priekšnosacījums. Tiem, kuri šo uzrakstīja, tiem, kuriem tas patika un tiem, kuri šādu rīcību tādā vai citādā veidā mēģina aizstāvēt un attaisnot, ir lielas problēmas ar augstāk minēto.

  Bet, ja apskatam šī izlēciena stilu, jo īpaši Jūs paustās argumentācijas kontekstā, tad ir labi redzama angloamerikāņu aprobežotā juridiskā pieeja, sak, kādēļ tā nedrīkst teikt, jo tas taču ir formāli korekts apgalvojums. Te kāds laikam iedomājas sevi baigi gudros esam, šādi potējot latviešiem maziskumu un kurinot antikrieviskas noskaņas, tai pat laikā attaisnojoties ka viss taču ir pareizi un formāli, jo nekas nepaties nav pateikts. Bet arī ne angloamerikāņos un viņu latviski runājošajos kolobracionistos ir tā sāls, bet pašos latviešos. Vai nu viņiem griež ausī šī primitīvā bērnudārza līmeņa rupjība un tad ir labi vai arī viņi vai nu nesaprot par ko “cepiens” vai arī ar lielākām vai mazākām ovācijām atbalsta to un tad ir jāsaka “rožģonij polzaķ ļitaķ ņe smožet” un jānorāda ka šādas pamattautas kvalitātes gadījumā “failed state” ir nezibēgams rezultāts.

 3. Maris saka:

  Ja viņš būtu nosaukts par “krievu speciālistu” tad tur arī tā ceptos?
  Šeit tieši viņš tiek cienīts un nosaukta viņa paša izvēlētā pavalstniecība, kā vēl savādāk cienīt cilvēku…? Mums tagad arī Bobu Hārtliju saukt par “latviešu speciālistu?”
  Un tajā virsrakstā vispār ir zero antikrieviskums, bet tu laikam to saskatīsi pat uz tramvaja pieturas sarakstu, ja gribēsi.

  • Ivars saka:

   Vēlreiz speciāli “Mārim”: (…) ne angloamerikāņos un viņu latviski runājošajos kolobracionistos ir tā sāls, bet pašos latviešos. Vai nu viņiem griež ausī šī primitīvā bērnudārza līmeņa rupjība un tad ir labi vai arī viņi vai nu nesaprot par ko “cepiens” vai arī ar lielākām vai mazākām ovācijām atbalsta to un tad ir jāsaka “rožģonij polzaķ ļitaķ ņe smožet” un jānorāda ka šādas pamattautas kvalitātes gadījumā “failed state” ir nezibēgams rezultāts.

   • Ivar, piedod, bet man arī šķiet, ka tev šis ne ar ko neievērojamais rakstiņš ausīs griež tikai tāpēc, ka tavuprāt aizskarts ir krievu tautības cilvēks. Man šķiet, ka pats Znaroks nemaz neprotestētu pret šo apzīmējumu. Un “cepties”” te tiešām nav par ko – neviens šo niansi rakstā pat neievēroja. Nevar jauitin visā saskatīt nacionālismu.

 4. Ivars saka:

  ervins jakobsons maijs 19, 2017 plkst. 16:19:
  Jā, ne ar ko neievērojams, ja ir zudusi vai nav elementāra takta sajūta un ne tikai. Viss jau ir pateikts.

 5. Armands saka:

  Kungi, manuprāt, Ivars domā ļoti pareizi! Apollo tiešām debilizē lasītājus un pieradina pie nacistiskās domāšanas tieši ar šādiem “smalkiem gājieniem” postos – spiest uz nacionalitātēm, pēc iespējas vairāk šķiro tur kur nav ko šķirot! A pie kādas tautu draudzības mēs tā nonāksim beigās? Daudzi tak palaiž to jau gar acīm, ne pirmais raksts jau tāds. Znaroks noteikti jau nepiekasītos, bet arī sajūsmā nebūtu un vispār domāju – neatbalstītu! Mediji žonglē un turpinās žonglēt ar vārdiem maksimāli pret pašreizējo situāciju Latvijā tautu naida kurināšanai un nekārtību celšanai.. Lūdzu, sagatavojiet savas “anti-liberālās” brilles, posti ar tādu “takti” jau ir daudz un būs tik vēl vairāk! Galu galā, kurš kontrolē NEATKARĪGĀS Latvijas medijus?

  • Māris saka:

   Ivars savos rakstos arī šķiro visus pēc nacionalitātēm – visuvarenie krievi, neizdevušās ukariņuun latviesu tautas un anglosakši 🙂 Kur šeit ir tautu draudzība un necelšanu vienu tautu augstāk par citām?

   • Armands saka:

    Salīdzināt Latvijas mediju nodomus un iespējas ar Ivara rakstiem – ir ļoti nekorekti! Te jāsaprot, ka tās ir divas dažādas frontes šādā gadījumā, tādi raksti arī nenonāk Latvijas medijos! A par to kāpēc krievi tiešām ir vareni ar varenu vēsturi un latviešu, ukraiņu u.c. tautas ir neizdevušās no sākta gala – iesaku palasīt jau te pat, šajā blogā! Varbūt pat Ivars varēs sniegt precīzas saites.. Pats esmu šeit no vakardienas, un jūtu, ka esmu pareizajā vietā! Starp citu, Māri,
    vienu tautu celšana augstāk par citām un egoisma propaganda nāk tieši no Anglo-amerikāņu puses, kura taisnā virzienā iespaidu bijušās Padomju valstis saviem nolūkiem.. Te baigi nesaputrosies, kura fronte ir par tautu šķelšanu, kura – par draudzību, vienotību. Taču ar mūsdienu propagandas iespējām un internetu, tas ir viegli izdarāms un tiek aktīvi darīts! Tieši tāpēc liels paldies Ivaram par rakstiem un šādu dvižuhu!

   • kiselis saka:

    Ātri vai vēlu atklājas kas ir kas …

 6. kiselis saka:

  Rodas priekštats, ka šī vietne ar savu ‘tainso’ līniju nedebilizē noteiktu segmentu nekritiski spriedošu subjektu (lētticīgo), kas visur redz vai nu melnu vai baltu, bet nespēj tvert plašāku bildi un līdz ar to tajā pašā smilšukastītē ir iestrēguši.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.