Kad un kāpēc ASV Demokrātu partija radīja mītu par “krievu hakeriem”

Sets Ričš (Seth Rich)

16.05.2017 ASV telekanāls Fox News pārraidīja sižetu, kurā tiek apgalvots, ka “krievu hakeri” nav vainojami ASV Demokrātu partijas e-pastu nesankcionētā iegūšanā un ka šos e-pastus publiskošanai nodeva bijušais Demokrātiskās partijas nacionālās komitejas darbinieks Sets Ričš (Seth Rich), kurš neilgi pirms e-pastu publiskošanas tika mīklainos apstākļos nogalināts.

Informācija par to, ka Sets Ričš nevis “krievu hakeri” varētu būt Wikileaks informators un ka viņš tādēļ ir ticis nogalināts, pasaules medijos parādījās vēl ASV priekšvēlēšanu laikā, tomēr tagad ir noskaidroti papildus apstākļi, kas to apstiprina. Pēc FoxNews avota tiesībsargājošajās iestādēs sniegtajām ziņām, Seta Riča datorā izmeklētāji atrada publiskotās Demokrātu partijas funkcionāru vēstules.

Sets Ričš tika nogalināts 2016.gada 10.jūlijā Vašingtonā, divas nedēļas pirms Demokrātu partijas vēstuļu publicēšanas internetā. Viņš tika nošauts ar šāvieniem mugurā, ejot mājās no kroga. Uzreiz tika apgalvots, ka tā esot bijusi laupīšana, tomēr Ričam nekas netika nolaupīts (pie upura tika atrasts pulkstenis, telefons un maks).

Riča radinieki lietas papildus izmeklēšanai noalgoja privātdetektīvu (bijušo policistu) Rodu Vīleru, kurš Fox News ēterā pateica sekojošo: “Katru reizi, kad es mēģināju runāt ar policiju par slepkavības iespējamo saistību ar Wikileaks publikācijām, ar mani kategoriski par to atteicās runāt. Teica, ka ar šādiem jautājumiem jāgriežas pie FIB (Federālais izmeklēšanas birojs). Bet tas, kas nav skaidrs, ja jau šī bija parasta slepkavība, mēģinot veikt laupīšanu, tad kāpēc lieta ir nodota FIB [FIB tiek nodotas tikai plaša ģeogrāfiskā mēroga vai īpaši svarīgas lietas].

Un vēl viens būtisks apstāklis. Kad es pirmo reizi šīs lietas sakarā sazinājos ar policiju, par to kaut kādā veidā uzzināja …. Demokrātu partijā un pēc tam viens augsti stāvošs Demokrātu partijas pārstāvis zvanīja nogalinātā vecākiem un interesējās, ko es tur okšķerēju. Un tagad izrēķiniet cik ir 2×2.”

Vēl jānorāda, ka savulaik (2016.gada augustā) intervijā Nīderlandes TV kanālam Džulians Asanžs deva tiešu mājienu, ka Sets Ričš ir Wikileaks informators:

“Džulians Asanžs: Tagad parunāsim par riskiem. 27 gadus vecu puisi, Demokrātiskās partijas darbinieku, nezināmu iemeslu dēļ nogalina ielas vidū Vašingtonā.

Intervētājs: “Tā taču bija laupīšana.”

Džulians Asanžs: “Nē, tam nav apstiprinājuma.”

Intervētājs: “Ko Jūs ar to gribat pateikt?”

Džulians Asanžs: “Es ar to gribu pateikt, ka mūsu [Wikileaks] avoti ļoti riskē.” “

Lai saprastu “krievu hakeru” rašanās mīta tehnoloģisko pusi, jāatgādina, ka ASV prezidenta vēlēšanas būtiski ietekmēja trīs e-pastu noplūdes lietas. Hilarijas Klintones e-pastu noplūde vēl pirms aktīvas priekšvēlēšanu kampaņās sākuma, ASV Demokrātu partijas vadības e-pastu noplūdes un Demokrātu partijas funkcionāra, bijušā Bila Klintona administrācijas vadītāja un Hilarijas Klintones priekšvēlēšanu štāba vadītāja Džona Padestas e-pastu noplūde. Lai gan visas šīs noplūdes radīja milzīgu sabiedrisko rezonansi un parādīja ASV Demokrātu partijas patieso dēmonisko seju, kā lūzuma punkts bija tieši Demokrātu partijas e-pastu noplūde.

Pēc Hilarijas Klintones e-pastu noplūdes, milzīgā skandāla un ierosinātās izmeklēšanas par neatbilstošu apiešanos ar valsts noslēpuma objektiem, Demokrātu partijai tika dots nozīmīgs ideoloģisks trieciens, tomēr tā spēja no šī nepatīkamā incidenta atgūties, jo īpaši pēc tam, kad, pateicoties bijušajam FIB vadītājam Džeimsam Komijam, izdevās pārtraukt lietu pret Hilariju Klintoni (kā nesen noskaidrojās, viņš uz ierindas FIB darbiniekiem izdarīja spiedienu).

2016.gada jūlijā Hilarijas Klintones izredzes kļūt par ASV prezidenti bija pietiekami labas un tad 22.07.2017 Wikileaks publicēja ASV Demokrātu partijas funkcionāru e-pastus, kas visai pasaulei parādīja kā ASV Demokrātu partijas vadība visādi bremzēja Klintones konkurentu Berniju Sandersu par labu Klintonei. Labticīgiem amerikāņiem tas bija milzīgs šoks, jo iekšējās partijas priekšvēlēšanu laikā Demokrātu partijas vadībai vajadzēja būt neitrālai un vienādi atbalstīt visus kandidātus (tas ir, bija jāatļauj partijas biedriem un atbalstītājiem brīvi un demokrātiski izteikt savu gribu).

Līdz ar šo noplūdi tika parādīta gan Demokrātu partijas, gan arī visas ASV vēlēšanu sistēmas tendenciozā un nedemokrātiskā daba. Šīs noplūdes rezultātā Demokrātu partija tika nozīmīgi diskreditēta savu vēlētāju acīs, daļu no kuriem tai tā arī neizdevās atgūt. Un tieši pēc šo e-pastu noplūdes, kad Klintones izredzes tapt ievēlētai atkal būtiski tika apšaubītas, tika radīts mīts par “krievu hakeriem”. Pirmie šo mītu savā atskaitē izteica ar Demokrātu partiju saistīts IT drošības uzņēmums CrowdStrike, kurš savu apgalvojumu apstiprināšanai nedeva nekādus pierādījumus. Tagad jau ir pietiekami droši zināms, ka Demokrātu partijas e-pastus Wikileaks nodeva nevis “krievu hakeri”, bet gan Demokrātu partijas darbinieks Sets Ričs.

Vēl jānorāda, ka kopš t.s.”aukstā kara” laikiem t.s.”krievu draudi” ir gandrīz vai ideāls ASV sabiedrību uzbudinošs un motivējošs “pr arguments”, kuru var brīvi lietot gan vietā, gan pilnīgi nevietā, jo ir liela iespējamība panākt vajadzīgo rezultātu un ir maza iespējamība, ka tas izraisīs kādas negatīvas sekas tā lietotājam. “Krievu draudu” arguments ASV politikā ir t.s. ”zaudējumu izslēdzošs variants” (var iegūt daudz vai visu ar minimāliem riskiem vai vispār bez riskiem). Šī iemesla dēļ arī ir loģiski, ka Hilarijas Klintones priekšvēlēšanu štābs, apstākļos, kad šķiet jau viss ir zaudēts, izmantoja tieši “krievu draudu” argumentu un uz līdzenas vietas izdomā “krievu hakerus”. Tāpēc visa turpmākā Klintones priekšvēlēšanu kampaņa balstījās uz pretdarbību “Krievijas draudiem”, bet visas turpmākās noplūdes un apstākļi, kuri traucēja Klintonei, tika saistīti ar “krievu hakeriem”. No Demokrātu partijas ideologu viedokļa tas ir loģiski, bet cilvēki, kuri tam tic, parāda savu aprobežotību un stulbumu. Un vistraģiskākais šai lietā ir fakts, ka liela daļa (gandrīz puse) varenākās vai otras varenākās pasaules lielvalsts iedzīvotāji ir tādi politiskie idioti, kuri tic tik primitīvām un nekvalitatīvām manipulācijām.

Avoti:
https://wikileaks.org/dnc-emails/
http://www.tvc.ru/channel/brand/id/29/show/episodes/episode_id/49897
https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Seth_Rich
https://en.wikipedia.org/wiki/Democratic_National_Committee_cyber_attacks
http://inosmi.ru/social/20160812/237527641.html

Informācijas aģentūra
/01.06.2017/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Kad un kāpēc ASV Demokrātu partija radīja mītu par “krievu hakeriem”

  1. Artis saka:

    Lai saprastu “krievu hakeru” rašanās mīta tehnoloģisko pusi—es saprotu taisnību kā uzbrukums apgriezsti cenzūrvīrusa izstrādi konkurentiem.
    ***
    [Redakcija: 81.163.73.130 Valmiera Nova SIA]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.