Politisko staiguļu jeb vieglas uzvedības politiķu saraksts

1. augšējā) rinda (no kreisās): Artis Pabriks, Rihards Pīks, Sandra Kalniete, Mārtiņš Bondars, Kārlis Šadurskis, Ilze Viņķele, Juris Viņķelis, Einārs Repše, Edgars Jaunups, Kārlis Leiškalns, Edvards Smiltēns, Einārs Cilinskis, Ģirts Valdis Kristovskis.
2.rinda: Atis Lejiņš, Ints Dālderis, Andris Buiķis, Modris Jaunups, Lolita Čigāne, Aleksejs Loskutovs, Andrejs Judins, Indra Ūdra (Rassa), Gunārs Laicēns, Romualds Ražuks, Ina Druviete.
3.rinda: Inese Vaidere, Dzintars Ābiķis, Janīna Kursīte – Pakule, Jānis Bordāns, Jānis Lāčplēsis, Andrejs Požarnovs, Aleksandrs Kiršteins, Egils Baldzēns, Ingūna Rībena.
4.rinda: Aija Barča, Ringolds Balodis, Gunārs Kūtris, Arvīds Platpers, Silvija Šimfa, Viktors Valainis, Mārtiņš Šics, Inesis Boķis, Māris Tralmaks.
5.rinda: Vjačeslavs Dombrovskis, Nikolajs Kabanovs, Andris Ameriks, Romāns Mežeckis, Aivars Meija, Vitālijs Orlovs, Normunds Grostiņš, Jānis Kuzins, Igors Pimenovs.

Tā kā Latvijā ir plaši izplatīta politiķu neadekvāti bieža partiju mainīšana merkantilos nolūkos, tad ir vērts atbilstoši novērtēt šo parādību un tos, kuri tā rīkojas.

Vispirms definīcija, izmantojot kuru tika sastādīts politisko staiguļu saraksts. Politiskais staigulis jeb vieglas uzvedības politiķis ir politiķis, kurš kā biedrs, kandidāts vai izvirzīts pārstāvis ir bijis saistīts ar trijām vai vairāk dažādām politiskām partijām / partiju apvienībām vai arī, kurš vismaz vienu reizi ir izstājies no darbojošās politiskās partijas / partiju apvienības un iestājies citā. Kā izņēmumu iespējams varētu uzskatīt Latvijas Komunistisko partiju.

Kāpēc politiskā staiguļošana ir negatīvi vērtējama sabiedriska parādība? Tāpēc, ka tā padara politisko sistēmu nestabilu un/vai ir tās nestabilitātes simptoms un tāpēc, ka tā veicina politiskajā vidē bezatbildību, amoralitāti, bezprincipialitāti, merkantilismu un/vai ir šo parādību simptoms. Tāpēc ar politisko staiguļošanu ir jācīnās līdzīgi kā ar citām sabiedriski kaitīgām parādībām. Savā būtībā politiskā staiguļošana līdzinās netikumiskai un netiklai rīcībai, kad cilvēki savas pamattiesības un brīvo gribu izmanto neatbilstoši un/vai negatīvos nolūkos, tāpēc politiskā staiguļošana morāli ir vērtējama tāpat kā netiklība.

Tālāk ir saraksts ar aktīvajiem politiķiem (uz 2018.gada septembri), kuri atbilst augstāk dotajai politisko staiguļu jeb vieglas uzvedības politiķu definīcijai.

Artis Pabriks (1966, vēsturnieks) – “Attīstībai/ Par!”, “Vienotība”, “Sabiedrība citai politikai”, “Tautas partija”, ?Komjaunatne?. 13.Saeimas vēlēšanās kandidē no partijas “Attīstībai/ Par!” saraksta, lai gan Eiropas Parlamentā tika ievēlēts no “Vienotības” saraksta.

Rihards Pīks (1941, kinorežisors) – “Attīstībai/ Par!”, “Tautas partija”, “Latvijas Zemnieku savienība”, “Latvijas Tautas fronte”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. Aizstaiguļoja no LZS uz TP.

Sandra Kalniete (1952, šuvēja) – “Jaunā vienotība”, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, “Jaunais laiks”, “Latvijas Tautas fronte”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. 2008.gadā aizstaiguļoja no JL uz PS, lai pēc tam atkal vienotos “Vienotībā”.

Aleksejs Loskutovs (1962, izmeklētājs) – “Jaunā vienotība”, “Par!”, “Vienotība”, “Sabiedrība citai politikai”, “Latvijas Komunistiskā partija”. Aizstaiguļoja no “Vienotības” uz “Par!” un atpakaļ.

Mārtiņš Bondars (1971, matemātiķis) – “Attīstībai/ Par!”, “Latvijas Reģionu apvienība”, “Reģionu alianse”, TB/LNNK. Pameta TB/LNNK, aizstaiguļoja no LRA uz A/P.

Jānis Bordāns (1967, prokurors) – “Jaunā konservatīvā partija”, TB/LNNK, “Demokrātiskie patrioti”, “Pilsoniskā savienība”, “Latvijas ceļš”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. Pameta PS un TB/LNNK.

Ingūna Rībena (1956, arhitekte) – NA VL-TB/LNNK, “Vienotība”, “Jaunais laiks”, “Demokrātiskā partija Saimnieks”, ?LKP?. Pārgāja no “Vienotības” uz NA VL-TB/LNNK.

Ilze Viņķele (1971, sociālais darbinieks) – “Attīstībai/Par!”, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, TB/LNNK. Aizstaiguļoja no TB/LNNK uz PS un pēc tam iestaiguļoja A/P.

Juris Viņķelis (1957, ārsts) – “Attīstībai/Par!”, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, TB/LNNK. Aizstaiguļoja no TB/LNNK uz PS un pēc tam iestaiguļoja A/P.

Ints Dālderis (1971, klarnetists) – “Jaunā vienotība”, “Par!”, “Vienotība”, “Jaunais laiks”, “Tautas partija”. Staiguļoja no TP uz JL, no “Vienotības” uz “Par!, no “Par!” uz “Vienotību”.

Andrejs Judins (1970, skolotājs) – “Jaunā vienotība”, “Par!”, “Vienotība”, “Sabiedrība citai politikai”. Aizstaiguļoja no “Vienotības” uz “Par!” un atpakaļ.

Lolita Čigāne (1973, māksliniece) – “Vienotība”, “Par!”, “Vienotība”, Pilsoniskā savienība”. Aizstaiguļoja no “Vienotības” uz “Par!” un atpakaļ.

Edgars Jaunups (1979, jurists) – “Attīstībai/Par!”, “Latvijas attīstībai”, “Vienotība”, “Jaunais laiks”. Aizgāja no “Vienotības”, sāka darboties LA.

Modris Jaunups (1954, pašdarbnieku dramatiskais vadītājs) – “Attīstībai/Par!”, “Vienotība”, “Jaunais laiks”, ?LTF?, ?LKP?. Aizstaiguļoja no “Vienotības uz A/P.

Kārlis Leiškalns (1951, bārmenis) – faktiski caur znotu “Attīstībai/Par!”, “Gods kalpot Rīgai”, “Par labu Latviju”, “Tautas partija”, “Latvijas ceļš”, “Demokrātiskā centra partija”, “Demokrātiskā partija”, “Latvijas konservatīvā partija”, “Latvijas Tautas fronte”. Pieredzes bagāts staigulis.

Vjačeslavs Dombrovskis (1977, ekonomists) – “Saskaņa”, “Vienotība”, “Reformu partija”, “Zatlera reformu partija”. Mainīja partejisko piederību no “Vienotības” uz “Saskaņu”.

Kārlis Šadurskis (1959, matemātiķis) – “Jaunā vienotība”, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, “Jaunais laiks”, “Latvijas tautas fronte”, LNNK. Aizstaiguļoja no JL uz PS, lai pēc tam atkal vienotos “Vienotībā”.

Ina Druviete (1958, filoloģe) – “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, “Jaunais laiks”, ?LTF?, ?LKP/K?. Aizstaiguļoja no JL uz PS, lai pēc tam atkal vienotos “Vienotībā”.

Gunārs Laicāns (1949, skolotājs) – “Jaunā vienotība”, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, TB/LNNK, “Latvijas Tautas fronte”, ?LKP/K?. Aizstaiguļoja no TB/LNNK uz PS.

Indra Ūdra (Rassa, 1955, skolotāja) – “Attīstībai/Par!”, “Latvijas attīstībai”, “Latvijas Reģionu apvienība”, “Tautas partija”, ?LTF?, ?LKP/K?. Aizstaiguļoja no LRA uz LA.

Aleksandrs Kiršteins (Sļivkins, 1948, arhitekts) – NA VL-TB/LNNK, “Visu Latvijai”, “Zaļo un Zemnieku savienība”, TB/LNNK atsaka uzņemšanu, “Tautas partija”, “Latvijas nacionālo reformu partija”, TB/LNNK, LNNK. Pieredzes bagāts staigulis.

Ģirts Valdis Kristovskis (1962, būvinženieris) – “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, TB/LNNK, “Latvijas ceļš”, “Latvijas Tautas fronte”. Aizstaiguļoja no TB/LNNK uz PS.

Jānis Lāčplēsis (1958, būvinženieris) – „Latgales partija”, „Vienotība”, LPP/LC, „Latvijas ceļš”, „Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija”, „Latgales demokrātiskā partija”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne.

Aija Barča (1949, skolotāja) – „Zaļo un Zemnieku savienība”, „Tautas partija”, „Liepājas partija”, „Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija”, „Latvijas Sociāldemokrātu apvienība”, „Latvijas Zaļā partija”, „Latvijas Komunistiskā partija”. Aizstaiguļoja no LZP uz LSDSP un no LSDSP uz LP un pēc tam atkal nokļuva vienā apvienībā ar LZP.

Romualds Ražuks (1955, ārsts) – “Jaunā vienotība”, “Vienotība”, “Reformu partija”, “Zatlera reformu partija”, “Pilsoniskā savienība”, “Latvijas ceļš”, “Latvijas Tautas fronte”. Aizstaiguļoja no PS uz ZRP.

Egils Baldzēns (1960, vēsturnieks) – NA VL – TB/LNNK, TB/LNNK, “Sociāldemokrātu savienība”, “Latvijas Sociāldemokrātu apvienība”, “Latvijas Sociāldemokrātu strādnieku partija”. Aizgāja no (sašķēla) LSDSP, izveidojot SS, bet pēc SS neveiksmēm iestaiguļoja TB/LNNK.

Dzintars Ābiķis (1952, skolotājs) – “Vienotība”, “Sabiedrība citai politikai”, “Tautas partija”, “Latvijas ceļš”, “Latvijas Zaļā partija”, “Latvijas Tautas fronte”.

Einārs Cilinskis (1963, ķīmiķis) – NA VL – TB/LNNK, “Visu Latvijai”, TB/LNNK, “Reformu savienība”/”Latvijas konservatīvā savienība”, “Latvijas Zaļā partija”, “Latvijas Tautas fronte”, LNNK.

Inese Vaidere (1952, ekonomiste) – “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, TB/LNNK, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. Aizstaiguļoja no TB/LNNK uz PS.

Atis Lejiņš (1942, vēsturnieks) – “Jaunā vienotība”, “Vienotība”, “Latvijas sociāldemokrātu strādnieku partija”, “Latvijas Tautas fronte”. Aizstaiguļoja no LSDSP uz “Vienotību”.

Andrejs Požarnovs (1962, ārsts) – “LSDSP/KDS/GKL”, “Gods kalpot mūsu Latvijai”, “Saskaņas centrs”, “Gods kalpot Rīgai”, TB/LNNK.

Edvards Smiltēns (1984, jurists) – “Latvijas Reģionu apvienība”, “Vienotība”, “Sabiedrība citai politikai”. Aizstaiguļoja no “Vienotības” uz LRA.

Ringolds Balodis (1966, jurists) – NA VL – TB/LNNK, “No sirds Latvijai”, “Tautas partija”. Aizstaiguļoja no NSL uz NA VL – TB/LNNK.

Janīna Kursīte – Pakule (1952, filoloģe) – NA VL – TB/LNNK, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, TB/LNNK, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. Aizstaiguļoja no TB/LNNK uz PS un no “Vienotības” uz NA VL – TB/LNNK.

Normunds Grostiņš (1964, vēsturnieks) – “No sirds Latvijai”, “Latvijas Sociālistiskā partija”, “Rīcības partija”, “Eiroskeptiķi”, “Latvijas Liberālā partija”, Komjaunatne.

Nikolajs Kabanovs (1970, žurnālists) – “Saskaņa”, “Saskaņas Centrs”, “Jaunais Centrs”, “Brīvā izvēle tautu Eiropā”, “Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā”, “Latvijas Tautas fronte”. Aizstaiguļoja no PCTVL.

Romāns Mežeckis (1964, radiomehāniķis) – “Saskaņa”, “No sirds Latvijai”, “Zaļo un Zemnieku savienība”, “Latvijas Pirmā partija”, “Jaunā partija”, “Demokrātiskā partija Saimnieks”. Pieredzes bagāts staigulis.

Vitālijs Orlovs (1964, ārsts) – “Saskaņa”, “Saskaņas centrs”, “Tautas saskaņas partija”, “Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā”, “Līdztiesība”. Aizstaiguļoja no PCTVL uz TSP.

Igors Pimenovs (1953, datorspeciālists) – “Saskaņa”, “Saskaņas centrs”, “Jaunais centrs”, “Tautas saskaņas partija”, “Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā”, “Latvijas Sociālistiskā partija”, “Latvijas Tautas fronte”, “Latvijas komunistiskā partija”.

Māris Tralmaks (1949, enerģētiķis) – “Zaļo un Zemnieku savienība”, “Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija”, “Latvijas Komunistiskā partija”. Pārgāja no LSDSP uz ZZS.

Gunārs Kūtris (1960, jurists) – “Zaļo un Zemnieku savienība”, “No sirds Latvijai”, “Latvijas Komunistiskā partija”. Aizstaiguļoja no NSL uz ZZS.

Inesis Boķis (1952, mežsaimnieks) – “Zaļo un Zemnieku savienība”, “Vienotība”, “Valmierai un Vidzemei”, “Tautas partija”, vēlētāju apvienība “Ozols”, “Latvijas Komunistiskā partija”. Mainīja partejisko piederību no “Vienotības” un VV uz ZZS.

Andris Ameriks (1961, inženieris – sistēmtehniķis) – “Saskaņa”; “Gods kalpot Rīgai”, LPP/LC, ”Latvijas Pirmā partija”, “Latvijas Demokrātiskā partija”, “Demokrātiskā partija Saimnieks”, “Tautas saskaņas partija”, “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne.

Jānis Kuzins (1983, sabiedrisko attiecību speciālists) – “Par alternatīvu”, „Par neatkarīgu Latviju”, “SDK Dzimtene “, “Jaunatnes partija”, “Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā”, “Latvijas sociāldemokrātiskā strādnieku partija”. Pameta LSDSP un PCTVL.

Andris Buiķis (1939, matemātiķis) – NA VL – TB/LNNK, “Vienotība”, “Jaunais laiks”, “Latvijas Tautas fronte”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. Aizstaiguļoja no “Vienotības” uz NA VL – TB/LNNK.

Aivars Meija (1955, fizkultūras skolotājs) – “Saskaņa”, “No sirds Latvijai”, “Pilsoniskā savienība”, ???. Aizstaiguļoja no NSL uz “Saskaņu”.

Arvīds Platpers (1948, diriģents) – “Latvijas Reģionu apvienība”, “No sirds Latvijai”, “Tautas kontrole”, “Sociāldemokrātiskā partija – SDP”, TB/LNNK, ?LTF?, ?LKP/K?. Aizstaiguļoja no NSL uz LRA un pirms tam no TB/LNNK.

Silvija Šimfa (1954, žurnāliste) – “Latvijas Reģionu apvienība”, “No sirds Latvijai”, ??? , “Latvijas Tautas fronte”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne. Aizstaiguļoja no NSL uz LRA.

Viktors Valainis (1986, ēku pārvaldnieks) – “Zaļo un Zemnieku savienība”, “Vienotība”, “Jēkabpils partija”, “Reformu partija”, “Zatlera reformu partija”. Pārgāja no “Vienotības” un JP uz ZZS.

Mārtiņš Šics (1950, ārsts) – “Latvijas Reģionu apvienība”, “Reģionu alianse”, “Demokrātiskie patrioti”, “Pilsoniskā savienība”, ?”Latvijas ceļš”?, “Latvijas Tautas fronte”, Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne.

Einārs Repše (1961, fiziķis) – “Attīstībai/ Par!”, “Latvijas attīstībai”, “Vienotība”, “Jaunais laiks”, “Latvijas Tautas fronte”, LNNK, Komjaunatne. Neskatoties uz saviem pompozajiem solījumiem, pameta novārtā JL, lai vēlāk pievērstos jaunam politprojektam “Latvijas attīstībai”, kurš ir transformējies par “Attīstībai/Par!”. Frāzes, “Kā var nesolīt?!”, autors.

***

Sastādot sarakstu tika caurskatīti visi 2018.gada priekšvēlēšanu saraksti. Saraksts sastādīts, izmantojot internetā pieejamo informāciju un tajā ir iekļautas personas, kuras droši un nepārprotami atbilst politiskā staiguļa definīcijai gan formāli, gan pēc būtības. Sarakstā nav iekļauti tie politiskie staiguļi, par kuru partejisko piederību dažādos laika periodos informācija internetā nav atrodama.

Daži caurskatītie politiķi netika iekļauti sarakstā, lai gan tikai pēc atsevišķiem formāliem kritērijiem tajā varētu tikt iekļauti. Starp tiem ir Māris Kučinskis (ZZS (Liepājas partija), “Par labu Latviju”, “Tautas partija”, v.a.”Ozols”; nav pametis nevienu darbojošos partiju), Andrejs Mamikins (Saskaņa – LKS; sastāvēja tikai divās partijās, iespējams partejiskā maiņa ideoloģisku motīvu dēļ, pagaidām tikai vienu reizi bez recidīva), Irina Cvetkova (Saskaņa – LKS; sastāvēja tikai divās partijās, visdrīzāk partejiskā maiņa ideoloģisku motīvu dēļ, merkantiliski neizdevīga un tikai vienu reizi bez recidīva), Anrijs Matīss (Vienotība – Saskaņa; profesionāls ierēdnis, iespējami ilgi centās būt politiski neitrāls, sastāvējis tikai divās partijās un pagaidām nav partiju maiņas recidīva), Igors Meļņikovs (Saskaņa – Rīcības partija; sastāvēja tikai divās partijās, visdrīzāk partejiskā maiņa ideoloģisku motīvu dēļ, merkantiliski neizdevīga, tikai vienu reizi bez recidīva un aktīvi strādā pie esošās partijas pilnveides), Inga Vanaga (LC / LPP/LC – ZRP/RP – RA/LRA; nav pametusi darbojošās partijas), Rita Strode (LKP – LC / LPP/LC / PLL – GKL; nav pametusi darbojošās partijas), Edgars Rinkevičs (LC – RP/ZRP – Vienotība; nav pametis darbojošos partiju), Ansis Dobelis (LSDSP – Progresīvie; sastāvējis tikai divās partijās, iespējams partejiska maiņa ideoloģisku motīvu dēļ un tikai vienu reizi bez recidīva)).

***

Lai gan šis saraksts ir virspusējs un atspoguļo tikai publiski zināmākos un izteiktākos politiskos staiguļus, tomēr vadoties no tā var spriest arī par atsevišķu partiju attieksmi pret vieglas uzvedības politiķiem un attiecīgi arī par pašām šīm partijām. Zemāk ir politisko partiju tops pēc staiguļu skaita partijā, kas ir jāuztver kā attiecīgas tendences parādošs (absolūtie skaitļi visdrīzāk ir neprecīzi, jo pilnībā neparāda visus staiguļus, bet, relatīvi uztverti, tendences tie parāda pietiekami precīzi).

Staiguļpartiju tops jeb identificēto politisko staiguļu skaits partijā/partiju apvienībā uz 2018.gada septembri: “Jaunā vienotība” – 14; “Attīstībai/ Par!” – 10 ; NA VL-TB/LNNK – 7; “Saskaņa” – 7; “Zaļo un Zemnieku savienība” – 5; “Latvijas Reģionu apvienība” – 4; “Jaunā konservatīvā partija” – 1; “No sirds Latvijai” – 1; “LSDSP/KDS/GKL” – 1; „Par alternatīvu” – 1.

No staiguļpartiju topa var secināt, ka par visvieglākas uzvedības partijām var uzskatīt “Jauno vienotību” un “Attīstībai/Par!”, kas ir loģiski, jo abas šīs partijas ir atklāti neoliberālas un neslēpjoties iestājas par visa veida izvirtībām, attiecīgi politiskā staiguļošana te nevar būt izņēmums – tāda ir šo partiju būtība.

***

Ja sarakstā ir kādas kļūdas vai neprecizitātes vai ja kāds politiskais staigulis tajā nav iekļauts, tad par to var argumentēti ziņot raksta komentāros vai e-pastā (informē.agentura@gmail.com), norādot personas vārdu, uzvārdu, partiju/partiju apvienību nosaukumus, ar kurām persona bijusi saistīta un nepārprotamas staiguļošanas gadījumus, ja tādi ir bijuši. Visi ziņojumi tiks caurskatīti, kļūdas un neprecizitātes izlabotas un iztrūkstošie politiskie staiguļi iekļauti sarakstā.

Juris Viļums (1982, ekonomists) – “Latvijas Ŗeģionu apvienība”, “Reģionu alianse”, “Reformu partija”, “Zatlera reformu partija”, “Vienotība”, “Pilsoniskā savienība”, “Sabiedrība citai politikai”, “Jaunie demokrāti”. Aizstaiguļoja no PS uz ZRP. [pievienots pēc komentāra http://www.pietiek.com 27.09.2018]

Ingemars Harmsens (1962, inženieris) – “Attīstībai/Par!”, “Latvijas Attīstībai”, “Latvijas Reģionu apvienība”, “Tautas partija”, “Brocēni”, ?LKP?. Aizstaiguļoja no LRA uz A/P. [pievienots pēc komentāra http://www.pietiek.com 27.09.2018]

Valdis Kalnozols (1962, ugunsdzēsējs) – “Zaļo un Zemnieku savienība”, “Latvijas Zaļā partija”, “Latvijas Kalve”, TB/LNNK, “Latvijas Tautas fronte”. [pievienots pēc komentāra http://www.pietiek.com 27.09.2018]

Andris Kazinovskis (1959, inženieris) – “Jaunā konservatīvā partija”, “Latvijas Zemnieku savienība”, “Tautas partija”, “Jaunie demokrāti”, “Jaunais laiks”, “Latvijas ceļš”, “Kristīgo demokrātu savienība”. Pieredzes bagāts staigulis. [pievienots pēc komentāra http://www.pietiek.com 27.09.2018]

Marija Balcere (1946, vidējā izglītība) – “Jaunā konservatīvā partija”, “Vienotība”, “Jaunais laiks”, “Tautas partija”, “Nacionālā progresa partija”, LNNK/LZP. [pievienots pēc komentāra http://www.pietiek.com 28.09.2018]

Diāna Novicka (1980, socioloģe) – “Gods kalpot Rīgai”, “No sirds Latvijai”. Aizstaiguļoja no NSL dažus mēnešus pirms vēlēšanām, par ko plaši tika izziņots dažas dienas pirms vēlēšanām. [pievienots pēc publiski izskanējušas ziņas par aizstaiguļošanas faktu 28.09.2018]

Andris Priekulis (1958, skolotājs) – “Gods kalpot Rīgai”, “No sirds Latvijai”, “Par prezidentālu republiku”, TB/LNNK. Aizstaiguļoja no NSL dažus mēnešus pirms vēlēšanām, par ko plaši tika izziņots dažas dienas pirms vēlēšanām. [pievienots pēc publiski izskanējušas ziņas par aizstaiguļošanas faktu 28.09.2018]

……….vieta vēlākiem papildinājumiem ar iztrūkstošajiem staiguļiem…………

***

Avoti:
https://sv2018.cvk.lv/pub/CandidateLists
http://www.saeima.lv/lv/par-saeimu/likumdeveju-vesture
https://lv.wikipedia.org
https://www.cvk.lv/pub/public/
http://deputatiuzdelnas.lv/
https://web.archive.org/web/20130503082002/http://latvijaslaudis.lv:80/

Informācijas aģentūra
/26.09.2018/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

23 Responses to Politisko staiguļu jeb vieglas uzvedības politiķu saraksts

 1. Trūkst Latgales dēls Juris Viļums. “Jaunie demokrāti” , “Sabiedrība citai politikai”, “Pilsoniskā savienība”, “Vienotība”,Zatlera Reformu partija, Latvijas Reģionu apvienība.

  Politiskā darbība
  2006. gadā J. Viļums kandidēja 9. Saeimas vēlēšanās no partijas “Jaunie demokrāti” saraksta, netika ievēlēts.[2]

  2009. gadā ievēlēts Dagdas novada domē no partijas “Sabiedrība citai politikai” saraksta.[3] Strādāja Dagdas novada pašvaldībā par Sabiedrisko attiecību un komunikāciju nodaļas vadītāju, Tautsaimniecības komitejas priekšsēdētāja vietnieku un Finanšu komitejas dalībnieku. Pēc tam pievienojies partijai “Pilsoniskā savienība” un 2010. gadā no politiskās apvienības “Vienotība” saraksta kandidēja 10. Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā, netika ievēlēts.[4]

  2011. gadā vasarā pameta “Pilsonisko savienību” un iestājās Zatlera Reformu partijā. Ārkārtas Saeimas vēlēšanās ievēlēts 11. Saeimā. Saeimas pirmajā darba dienā izcēlās ar vēlmi nolasīt deputāta zvērestu latgaļu valodā, bet sēdes vadītāja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa lika to atkārtot latviešu valodā.

  2014. gadā izstājās no Reformu partijas un iestājās partijā “Reģionu alianse”. No Latvijas Reģionu apvienības saraksta ievēlēts 12. Saeimā.

 2. Viedais (Pietiek.com komentārs) saka:

  Ingemars Harmsens – LKP (ilustrators), pēc tam dažādi vietējās pašvaldības saraksti Brocēnos, tad TP, tad LRA un tagad LA… Vienā maisā ar Ūdru, kura nomainīja uzvārdu, lai neatpazīst Saldus novadā un varbūt izdodas tikt ievēlētai…

 3. Lustra (Pietiek.com komentārs) saka:

  Meija bija arī PS

 4. Sastādītājs saka:

  1. Veidojot sarakstu, „ rebrendingi” un saplūšanas nav uzskatītas par staigāšanas kritēriju. Visi partiju nosaukumi ir norādīti informatīvos nolūkos un lai lieku reizi parādītu kā tas izskatās un kā šie „ rebrendingi” un saplūšanas patiesībā jauc galvu vēlētājiem. Piemēram, I.Druviete sarakstā ir nevis par to, ka bija Pilsoniskās savienības un pēc tam apvienojoties Vienotības biedre, bet gan par to, ka pirms tam dezertēja no Jaunā laika. Un neviens sarakstā nav iekļauts tikai par to, ka sākuma sastāvēja LNNK un pēc tam LTF.
  2. Par LKP daļā gadījumu tas tika izsecināts. Piemēram, nez vai prokuratūras darbinieks Bordāns varēja strādāt prokuratūrā un nebūt LKP biedrs, vai rajona līmeņa laikraksta žurnāliste Šimfa vai LZA pētniece Kursīte utt. Ja kāds redz kādu kļūdu – sakiet.
  3. Bordāns ir staigulis, tāpat kā Cilinskis, ko apliecina daudzās dažādās partijas, kurās kungi ir pabijuši. Matīss pagaidām drīzāk nē. Rībena varbūt arī aizstaiguļoja ideoloģisku apsvērumu dēļ, bet viņa ir sastāvējusi vismaz 3 dažādās partijās, tāpēc arī viņa droši atbilst kritērijiem.

 5. Ielejasieva (Pietiek.com komentārs) saka:

  Kalnozolu Valdim cienījamie pētnieki palaiduši garām Jūrmalas periodu, kurā kopā ar “Krūmiņu un co” viņš mēģināja pašvaldību iekarot ar lozungu “Mēs zagsim mazāk!”.

 6. voila (Pietiek.com komentārs) saka:

  ne ar vienu vārdu necenšoties attaisnot šos laimes meklētājus, gribu atgādināt, ka medaļai ir arī otra puse, kura sekmē migrēšanas procesu. Latvijā politiskajām partijām nav ideoloģijas, tie ir ekonomiskie grupējumi, kuri vēlēšanām tuvjoties gandrīz visi bez izņēmuma top socialdemokrātiski un iegūstot varu pārtop izteikti labējos kapitāla rausējos

 7. vauuuu (Pietiek.com komentārs) saka:

  Vairākas reizes lasīju, bet neatradu kandidātu no Jaunās konservatīvās partijas Latgales vēlēšanu apgabals kandidāts nr 2 liekas— Andris Kazinovskis —-LATVIJAS CEĻŠ,kRISTĪGIE DEMOKRĀTI,TAUTAS PARTIJA, JAUNAIS LAIKS, ZZS UN NEKUR NAV BIJIS LABI—ŠĪ IR JAU 6. PARTIJA–KĀ JŪS TO PALAIDĀT GARĀM?MANUPRĀT KAUT KĀ TĀ!

 8. Kārlis K (iesūtīts e-pastā) saka:

  Domāju, ka staiguļu sarakstu var papildināt arī Imantu Burvi. LSDSP biedrs kopš 1989. gada [https://lv.wikipedia.org/wiki/Imants_Burvis]

  Sociāldemokrātu Savienība (SDS) sociāldemokrātiska politiska partija Latvijā izveidota 2002. gadā. Sociāldemokrātu savienība (SDS) sestdien partijas kongresā notikušajā balsojumā tomēr noraidīja pašlikvidēšanās priekšlikumu, informēja SDS pārstāvis Imants Burvis. http://www.delfi.lv/news/national/politics/sds-balsojuma-noraida-priekslikumu-par-paslikvidesanos.d?id=11497774

  Tēvzemes Savienība. Sestdien notikušajā partijas «Tēvzemes savienība» pieņēmusi lēmumu par bijušās Nacionālās spēka savienības (NSS) vairāku biedru uzņemšanu, kā arī mainījusi nosaukumu. Turpmāk partija sauksies «Tēvzemes nacionālo spēku savienība», aģentūru LETA informēja partijas pārstāvis Imants Burvis. https://apollo.tvnet.lv/5339404/tevzemes-savieniba-uznem-nss-biedrus-un-maina-nosaukumu

  • ivarsp saka:

   Jā, Burvis atbilst staiguļa kritērijiem, bet viņu nevar uzskatīt par politiski aktīvu, jo viņš ne no viena saraksta nekandidē, nav nevienas partijas vadībā un nav informācijas, kura liecinātu par viņa politisko aktivitāti.

 9. Normunds Vrostiņš saka:

  Super! Pēc mana aicinājuma nacionalizēt tautai nozagto, oligarhu pakalpiņi sāk internetā izplatīt apmelojumus, ka es esot bijis Komunistiskās un Sociālistiskās partiju biedrs 🙂
  Viņus var saprast – atdot tautai nozagto un sēdēt cietumā ļoti negribas!
  Tomēr viņiem nāksies, ja Jūs 6. oktobrī balsosiet par 8. sarakstu (NSL), kandidātu Nr.4 Rīgā 🙂

  P.S. Rīcības un Eiroskeptiķi ir viena un tā pati partija, mainīja nosaukumu 2009. Gudrīši sarakstījuši kompromatu 🙂

  • Ivars saka:

   Normund, nu negribējās man Tevi tur likt iekšā, bet nu atbilsti Tu tiem kritērijiem. Nevar taču Pabriku, Kalnieti un co likt, bet kādus citus, kas atbilst, nelikt. Tad zūd jēga. Un ne dēļ Tevis šis saraksts ir izveidots, uz to iedvesmoja Pabriks un „ parieši” , kā ieraudzīju viņu ģīmjus pastkastē, kā palasīju, tā arī radās doma par staiguļu sarakstu. Cerēju ka „ paristi” tur būs topā, izrādījās nē, „ Vienotība” apsteidza, staiguļu četrinieks izrādījās noteicošais.
   Saki neesi LSP biedrs. Varbūt, bet vikipēdija saka, ka Normunds Grostiņš „2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās piedalījās no Latvijas Sociālistiskās partijas saraksta”. Ar to pietiek. Saki neesi bijis LKP. A komjaunatnē? Vienā pietiek.com rakstā ir teikts: „Viens no pēdējiem mohikāņiem, kas vēl 1987. gada nogalē sunīja buržuāziskos nacionālistus, bija vēlākais eiroskeptiķu kustības līderis Normunds Grostiņš (attēlā). Avīzē Padomju Students viņš kā Universitātes komjaunatnes komitejas sekretāra vietnieks ideoloģiskajā darbā pamanījās sapīt kopā 18. novembra atzīmēšanu ar līgumu par vidējās darbības rādiusa raķetēm, ko tolaik gatavojās parakstīt PSRS un ASV. Pēc komjaunieša domām, ziedu likšana pie Brīvības pieminekļa varot novest pie tā, ka lielvalstis līgumu neparakstīs un visa cīņa par mieru būs vējā: „Mūsdienās pat notikumi Latvijā var tikt izmantoti, lai, piemēram, torpedētu vienošanos par vidējas darbības rādiusa raķetēm. Te es domāju par 18. novembri. Kas notiks pie pieminekļa? Tas ir atkarīgs no mums pašiem, no mūsu spējas orientēties situācijā un atbildības. Arī zināšanām. Jo, ja kāds nezin, kas ir 18. novembris, šoreiz viņš var paskatīties vēstures mācību grāmatās. Katrs, kas domā maksāt meslus šim datumam, lai pilnībā apzinās – viņš lej ūdeni tikai un vienīgi uz imperiālisma dzirnavām. Atbildība par to būs jāuzņemas pilnā mērā.”” (https://pietiek.com/raksti/liela_kazoku_parvilksana_ka_tas_notika ) Vai tad tā nav? Pēc būtības viss ir pareizi. Bet ok, palabosim, pieliksim klāt komjaunatni.

   • Normunds Grostiņš saka:

    Veidot nopietnas publikācijas uz Vikipēdijas un Lato Lapasa publicētu apmelojumu pamata ir smieklīgi.
    Universitātē pat nebija man piedēvētā amata. Baidīt 18. Novembra demonstrantus ar publicitāti un starptautisku rezonansi ir nonsenss.
    Tātad baidīti tika komunisti, lai neveic represijas. Tev ir tikpat smadzeņu cik Lapsam, ka nesaproti, kura puse tika baidīta, radot baumas? 🙂 tad izsaku līdzjūtību.

   • Normunds Grostiņš saka:

    Kompartijas biedrs es neesmu bijis un 2014. gadā kandidēju LSP sarakstā kā neatkarīgs kandidāts, nemainot partiju. Apmelojums uz apmelojuma.
    Nerunājot jau par to, ka Eiroskeptiķi un Rīcības partija ir tā pati partija , tikai 2009. mainīts nosaukums. Es to vadīju no 1998. līdz 2016., nemaknot partijas 18 gadus.
    Jūs autor esat Ivars… , kāds ir Jūsu uzvārds?

   • Normunds Grostiņš saka:

    Man absolūti nav iebildumu, ja par mani publicē patiesību, nu bet šitik zema līmeņa meli un izdomājumi parāda tikai autora un politiskās vides degradācijas un IQ līmeni.

   • Ivars saka:

    Nu skaidrs. Pēc būtības neatbildam un acīmredzamo noliedzam. Labi, lai ir tā.

    1. Vikipēdija apgalvo, ka Normunds Grostiņš EP vēlēšanās ir kandidējis no LSP saraksta. Komentētājs “Normunds Grostiņš” to apstiprina. Tas nozīmē, ka Normunds Grostiņš “kā biedrs, kandidāts vai izvirzīts pārstāvis” ir bijis saistīts ar LSP, kas arī ir norādīts. Tas, ka komentētājs “Normunds Grostiņš” līdz galam nav izlasījis materiālu vai to sapratis vai arī nemaz nevēlas to darīt, nemaina lietas būtību, pēc uzdotajiem nosacījumiem viss ir korekti un nekādu melu nav.

    2. Publiski ir pieejama informācija par Normunda Grostiņa darbību ar LKP saistītās struktūrās (komjaunatnē). Tas ir pietiekams pamats, lai norādītu viņa partejisko piederību, kas apskatāmā temata kontekstā tomēr ir svarīgi. Komentētājs “Normunds Grostiņš” apšauba šīs publikācijas patiesumu un noliedz Normunda Grostiņa dalību LKP, tai pat laikā nenoliedz dalību komjaunatnē. Tātad ir izveidojusies situācija, kad ir jāpieņem par patiesu viens no diviem diametrāli pretējiem informācijas avotiem vai arī jāignorē tēma vispār. Ņemot vērā citu papildus informāciju par apskatāmo jautājumu un komentētāja “Normunda Grostiņa” paustais, par patiesāku ir uzskatāms pietiek.com materiāls, attiecīgi Normunds Grostiņš ir uzskatāms par saistītu ar LKP struktūrām. (Ja Normunds Grostiņš konkrēto pietiek.com publikāciju uzskata par nepatiesu, lai vismaz publiski par to paziņo atsevišķa raksta formā, nosūtot tam pašam pietiek.com, kurš tādus rakstus mēdz publicēt; var informācijai atsūtīt arī Informācijas aģentūrai. Ja šajā Normunda Grostiņa rakstā tiks pausti pārliecinoši argumenti, iespējams slēdziens var tikt mainīts.). Tai pat laikā ir jāatzīst kā daļēji nekorekta norāde, ka Normunds Grostiņš ir bijis saistīts ar LKP, jo šaurākā, formālākā un pilnīgi precīzā sapratnē tas var neatbilst patiesībai. Šī neprecizitāte tiks labota, aizstājot norādi “Latvijas Komunistiskā partija” ar norādi “Latvijas Komunistiskā partija/Komjaunatne”.

    3. Nekur nav apgalvots, ka “Eiroskeptiķi” nav tā pati partija, kas “Rīcības partija”. Pie katras personas ir norādīti visi politisko spēku nosaukumi ar kuriem šī persona ir bijusi saistīta (jeb ar kuriem saistība tika konstatēta). Ja politiskais spēks ir mainījis savu nosaukumu, tad ir norādīti visi nosaukumi. Tāds attēlojums ir izvēlēts apzināti ne tikai informatīvos nolūkos, bet arī , lai visa cita starpā parādītu partiju nosaukumu maiņas negatīvo dabu (partiju nosaukumu maiņa kā marketinga triks un viens no “iesmērēšanas” paņēmieniem). Komentētājs “Normunds Grostiņš”, neizprotot materiāla loģiku vai arī nevēloties to izprast, ļoti šauri un haotiski mēģina apšaubīt šādu pieeju. Labi, tādas ir jebkura komentētāja tiesības, bet melu te nav, viss ir korekti, lai gan iespējams komentētājam “Normundam Grostiņam” šāda pieeja ir nepatīkama.

    4. Ja Normundam Grostiņam nav iebildumu, ja par viņu publicē patiesību, tad viņš pats to var publicēt savas autobiogrāfijas formā, ietverot arī padomju periodu, un ievietot to komentāru formā arī pie tiem materiāliem, kuros Normundam Grostiņam šķiet, ka viņš tiek apmelots. Vismaz no šīs lapas šāda veida komentāri netiks dzēsti, tāpēc Normunds Grostiņš (un arī citi neapmierinātie) tiek aicināts izmantot šo iespēju.

   • Normunds Grostiņš saka:

    Es kā vēsturnieks savulaik delfos jau atmaskoju Lato Lapsas un līdzautoru manipulācijas un izdomājumus. Lapsa ir atmaskots daudzas reizes. Tagad vēlēšanu laiks, dažādus apmelojumus atkal mēģina izplatīt – tāpēc brīvā brīdī derīgi ielūkoties patiesajā vēsturē: http://m.delfi.lv/versijas/article.php?id=20110241

   • Normunds Grostiņš saka:

    Es kā vēsturnieks savulaik delfos jau atmaskoju Lato Lapsas un līdzautoru manipulācijas un izdomājumus. Lapsa ir atmaskots daudzas reizes. Tagad vēlēšanu laiks, dažādus apmelojumus atkal mēģina izplatīt – tāpēc brīvā brīdī derīgi ielūkoties patiesajā vēsturē: http://m.delfi.lv/versijas/article.php?id=20110241

   • Ivars saka:

    Sākotnējā kļūda ir izlabota, LKP ir nomainīta uz Komjaunatni. Repšem arī ir pielikts.

 10. Vizbulīte saka:

  Diāna Novicka un Andris Priekulis no NSL izstājās jūnijā un jūlija sākumā. Informāciju par izstāšanos žurnālisti pietaupīja. lai publicētu nedēļu pirms vēlēšanām!

  • Normunds Grostiņš saka:

   Kārtējais Ivara Prūša tiražētu apmelojumu piemērs.
   Publicēta nepatiesa un nepārbaudīta info.
   Tas pats par mani: Man Lapsas paviršie apgrābstījumi, protams, izsauc tikai smaidu. Drīzāk līdzjūtīgu.

   Pie diskusijas par komjaunatni, kurā 1987. gadā bija 99 % universitātes studentu. Es arī biju un šo to atceros. Nekādu ideoloģisko sekretāra vietnieku nebija. Jā, bija daži algoti darbinieki, bet štatu sarakstos viņus sauca par sekretāriem un sekretāru vietniekiem. EINARS REPŠE, piemēram, bija komjaunatnes sekretārs Cietvielu fizikas institutā un nez kāpēc neskaitās pārmetis kažoku.

   Diskusiju gadījumos ir pieņemts likt uz galda dokumentus – šajā gadījumā dokuments patiešām būtu štatu saraksts. pagaidīsim, vai kāds to nepublicēs. Man parasti ir slinkums tiesāties ar sīkuem, lapsas līmeņa interneta vaukšķiem.

   Interesanta situācija veidotos, ja Lapsa atsauktos uz padomju laikrakstā nepareizi publicētu amata nosaukumu, ko viņš pārpublicējis NEPĀRBAUDOT. Tas parādītu Lapsas kā vēsturnieka zemo kvalifikāciju un radītu pretrakstu ar virsrakstu: LAPSA PIEĶERTS PĀRPUBLICĒJOT PADOMJU PROPAGANDAS MELUS

 11. Normunds Grostiņš saka:

  Papildinfo par šeit publicētajuem apmelojumiem:
  Pēc tam, kad es 1992. gadā panācu izbraukuma vīzu atcelšanu Latvijas republikā, tā likvidējot izsniegšanas rindas un ar to saistīto korupciju, mani izslrdza no Liberālās partijas 🙂

  Vīzu daļas priekšnieks (cietušais) izrādījās labs partijas priekšsēdētāja draugs.
  Tagad man melnajā PR tiek pārmesta… partiju maiņa 1992. gadā. Uzbekistānā vēl tagad ir izbraukšanas vīzas. Mūsu birokrāti arī gribēja. Es to novērsu.
  Par brīvības palielināšanu tautai labāk ordeni būtu iedevuši 🙂

 12. Normund Grostiņ, ir cilvēki, ir komunisti, ir kabalisti un ir vienkārši govis, izvēlies kurš tev patīk vislabāk, ne jūsu, divkosīgo eiroskeptiķu veidojumu, nedz arī jūs, es nekad neesmu pieskaitījis pie cilvēkiem, ja nezinātu “virtuvi” kura tapināja jūsu organizāciju, vienu gan piebildīšu, Grandiņš, LNF, Gedroics un Eiroskeptiķi, ir ar vienu un to pašu DNS, turklāt kopīgu ar Vienotību un tās kloniem ( JKP, KPLV, Attīstībai/Par, JV, LRA, “PROGRESĪVIE” ).
  Komunisti, KGBešņiki, NKVdisti, ČKAisti, VDKisti nemēdz būt “bijušie”, vai “daļējie”, viņi ir vienmēr esošie, šodienas “Kabalisti”, viņu bērni ir “kabalisti”, un mazbērni arī turpat, “Kabalisti-NEOliberasti-peredasti-sabiedrības retardi” kuriem kļūdas rezultātā tika vara, tāpēc, kā civilizācijas vēzis ārstējami visagresīvākajos veidos, gan atļautām, gan neatļautām metodēm.
  ***
  [Redakcija: 87.99.70.170 Riga Telenet SIA]

 13. Imants Parādnieks saka:

  Imants ParādnieksSaraksta sastādītāj! Ak Tavu anālītisko prāt un latvietību! Enārs Repše – starp Mr20% un Kabanovu!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.