Par komunisma nākotni

Globālo procesu virspusē pārsvarā ir tas, ko globālisti sauc par Vēstures galu. Ir redzamas visas šī gala komponentes. Patērēšanas orģija… Visa veida nemateriālā noniecināšana… Zelta teļa kults…. Morālo un cita veida sociālo normu sabrukums, kuras ļauj izveidot lielas kopienas… Tā saucamā nacionālo valstu krīze…

Bet, pirmkārt, tas viss notiek globālo procesu virspusē.

Un, otrkārt, kad šādi procesi notiek kaut vai virspusē, tas var novest pie ātras šo procesu pārvēršanās par kaut ko daudz sliktāku. Un šis sliktākais jau sparīgi kustas dziļumā. Un mani pārsteidz mūsu liberāļu un garīdznieku neiedomājamais nejūtīgums attiecībā uz to, kas notiek šajā dziļumā.

Dievs ar tiem liberāļiem. Parunāsim par garīdzniekiem. Viņiem ir pamatots aizvainojums uz padomju varu. Viņi tai piestāda pamatotu rēķinu. Pie tam nezin kāpēc aizmirst, ka arī viņiem pašiem var piestādīt attiecīgu rēķinu par to, ka nodeva konkrētu caru un monarhiju vispār. Un viņi garīdzniecības elites līmenī tieši to arī izdarīja. Un arī pašam caram var piestādīt rēķinu par to, ka nenovērsa valsts krahu.

Šīs abpusējās pretenzijas varētu izvērst līdz bezgalībai. Tomēr šādu neauglīgu savstarpējo pretenziju riņķa danču vietā būtu vērts pievērst uzmanību kam citam. Pievērst uzmanību tam, ka desovetizācija ir ievads dekristianizācijai un ka sākumā noteikti spēki ķersies klāt komunistiem, bet pēc tam – garīdzniekiem. Puškina varonis teica: “Man tas ir tik skaidrs, kā parasta gamma”. Un vai tiešām mūsu garīdzniekiem tas nav skaidrs? Un vai tiešām tas nav skaidrs Vatikānā? Pietiek tikai mazliet ieskatīties dziļumā un uzreiz kļūst redzams, ka tas ir tieši tā un ka dziļumā runā tikai par kulta noslepkavošanu, tas ir par Kristus noslepkavošanu.

Ieklausieties tajā, kas nāk no attiecīga kaluma mūsdienu rok-kultūras, par kuras centru pamazām kļūst agrāk superkristīgā Polija. Bet ne jau tikai par Poliju ir runa. Tas pats notiek, pirmkārt, visā Austrumeiropā, bet ar Austrumeiropu tas nemaz neaprobežojas.

Desovetizācija tā ir dekristianizācija un dehumanizācija. Vai tiešām ir palikuši kaut cik domāt spējīgi cilvēki, kuri to vēl nesaprot? Vai arī visi visu saprot un to arī vēlas?

Ir ticīgi cilvēki, kuri var iedomāties, ka Vēstures gals bez mesijas atnākšanas var būt tikai prologs Antikrista atnākšanai, ka plaši izplatāmais Zelta teļa kults, Sodomas un Gomoras kults un tamlīdzīgi kulti nekļūs par to kultu, kuri teiks: “Kurš ir līdzīgs šim zvēram? Un kurš var ar viņu cīnīties?” Vai arī ticīgie uzskata, ka viņi nespēj pretoties neizbēgamajai Zvēra atnākšanai un ka viņiem ir tikai jāgatavojas upurīgai nāvei viņa ķetnās?

Bet šāda pasīva pieeja ir pretrunā visai katehona koncepcijai, kas kalpo kā Zvēra atnākšanas kavēklis. Un tā taču ir dziļi kristīga un pirmkārt pareizticīga koncepcija. Pie tam pārāk skaidrs jau ir kļuvis, ka vienīgais katehons, lai cik arī tas nebūtu nepilnīgs, deformēts un kropls, ir Krievija, kura, lai gan vārgi, bet tomēr pretojas gan Vēstures galam, gan tam, kas sekos pēc šī gala.

Un kā šādā situācijā būtu jāizturas pret desovetizāciju? Atbalstīt desoveizāciju, zinot, ka tu būsi nākamais? Vai arī ir jāpieliek punkts vēsturisko rēķinu kārtošanai un aiz nepilnīgās realitātes ir jāsāk saskatīt kaut ko vairāk?

Uz 1917.gadu bija iedragāti ne tikai Krievijas monarhijas pamati. Ne tikai citu monarhiju pamati: austro – ungāru, osmaņu. Bija iedragāti humānisma pamati, tā buržuāziskā humānisma, kurš ar laicīgo apgaismības priesteru lūpām solīja augšupeju nevis pie Dieva, bet gan pie Cilvēka ar lielo burtu. Ticīgie bija neapmierināti, ka ir izsludināta ne tā augšupeja. Bet viņu neapmierinātība tika slāpēta ar īstas augšupejas solījumu un ar priekšlikumu nestrīdēties kur kurš augšupies. Mēs pie Cilvēka, jūs pie Dieva.

Bet Pirmā pasaules kara orģija parādīja, ka augšupejas solījumi netika izpildīti. Un tad ir jādzīvo vai nu bez jebkādas augšupejas, kas nevar ilgi turpināties vai arī jāsāk lejupiet, ko arī piedāvāja nacisti.

Visas vecās augšupejas formulas sabruka. Bet radās jauna – komunistiskā. Un tā noturēja pasauli no iesaistes totālas lejupejas projektā. Un, kad idioti vai nelieši pielīdzina komunismu nacismam, ir skaidrs, kādēļ tiek translēts tāds absurds. Lai izzustu starpība starp augšupeju un lejupeju.

Apgaismotais humānisms sabruka vēl Pirmā pasaules kara laikā. Reliģiskā augšupeja neko nespēja noturēt, jo liela cilvēces daļa bija laicīga. Tāpēc noturēt pasauli augšupejas virzienā varēja tikai komunisms, ko tas arī izdarīja un ar ko viņš sevi pilnībā apstiprināja, uzvarot nacismu.

Jā, arī komunisms kļuva vājš un sabruka, un šai apstāklī ir tā vēsturiskā vaina. Bet viņš izglāba pasauli. Un izglāba viņš to tieši no lejupejas. Tāda ir pagātne. Bet kāda ir nākotne? Kurš mūsdienās glābs no lejupejas? Tikai jauns laicīgs cilvēka augšupejas kults. Tas ir jaunais komunisms, jo tikai tas viens runā par šādu augšupeju. Ja šāda koncepcija šķiet pārāk sarežģīta, tad uzdošu mazliet vienkāršāku, lai gan līdzīgu jautājumu.

Paies daži desmiti gadu un liela daļa cilvēces nebūs vajadzīga ražošanai. Ražošanas un patērēšanas kulta jeb Zelta teļa kulta ietvaros šī cilvēces daļa kļūs vispār nevajadzīga [dēļ vispārējas efektivizācijas un robotizācijas]. Attiecīgi tā būs jāiznīcina līdzīgi kā tiek iznīcināti liekie lopi. Šāda notikumu attīstība lejupejas apstākļos ir neizbēgama. Un kāda ir alternatīva šādam lejupejas projektam?

Tikai augstāko radošo spēju atsaistīšana un atmodināšana katrā cilvēkā, kas arī ir komunisms. Nesakiet, ka tas ir pagātnē un nezākājiet vēsturiskā komunisma trūkumus. Ieskatieties tajā, ko sola mums nākotne, un jūs pārliecināsieties, ka vai nu jaunais komunisms, vai arī strauja lejupeja ar visām tās šausmīgajām sekām. Padomājiet par to, kā arī par to, ka lejupeja jau ir sākusies. Varbūt tad jūs pārstāsiet priecīgi runāt par to, ka komunisms jau ir pagātnē.

Sergejs Kurginjans, politologs, rakstnieks, režisors, analītiskā centra vadītājs
/07.11.2018/

Avots:
http://eot.su/node/22924

Informācijas aģentūra
/12.11.2018/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: SERGEJS KURGINJANS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Par komunisma nākotni

 1. Lammechinus saka:

  Nezkāpēc, lasot, pārņēma vispārējas lejupejas sajūta, kas apokalipsējās pēdējā rindkopā. Gribas teikt kā kormeistaram – neņem to noti, ko nevari noturēt! Sanācis tāds gailēna ķērciens vien.
  Runājot par idejām – un, kā šķiet, raksts ir tieši par tām, – uzdodiet sev labu jautājumu – kāpēc komisāri un padomju zaldāts cīnījās pret “fašistiskajiem iebrucējiem”. Ja hitlerieši sevi sauca viskautkā, bet ne par fašistiem – un nav brīnums, jo Lielvācijā “sabiedrotā” Musolīni grāmata par fašismu bija aizliegta. Un kāpēc, jau labu brīdi pirms “Zaļās grāmatas” autora (Kadafi) saplosīšanas, “satracinātais pūlis” nogalināja “Fašisma” autoru un piesmēja tā līķi? Bet “Main kampf” kļuvis gandrīz par bestselleri. Kāpēc nacionāl-šovinistiskās Lielvācijas un Jaunās padomju valsts monētas proklamē gandrīz identisku simboliku? Kāpēc, par spīti visas rietu pasaules riebumam un aizliegumam, hitleriešu tanku rūpnīcas un poligoni izrādījās pieņemami otram “Otrā pasaules kara hegemonam”, staļinismam?
  “Staļinisms” nav komunisms. Bet komunisms ir staļinisma tēvs. Un tas nav vēstures fenomens – tā ir vēsturiska neizbēgamība.

  Musolīni Itālijā, savā augšupejas stadijā, sadzīvoja un zem tās drupām, gāja bojā divas pasaules kārtības – aristokrātija un fašisms. To brīdi arī ņemsim par rietu (garīgi orientētās) civilizācijas pēdējo atskaites punktu.

  “Meklējiet rakstos.”

 2. Lammechinus saka:

  … un kā (kāpēc) Pirmā pasaules kara uzvarētāja Itālija, Otrajā PK, nonāca zaudētāju “nometnē”, kā Atlantijas valstu antagons (arī, Francija, daļēji)?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.