Vladimirs Putins liberālās idejas aktīvistiem: „Lieciet bērnus mierā!”

Fragments no Vladimira Putina preses konferences Osakā 29.06.2019 (sākot no 28.minūtes)

Žurnālista jautājums: Jūs jau pieminējāt savu neseno interviju The Financial Times (https://infoagentura.wordpress.com/2019/07/16/liberalisma-ideja-sevi-ir-izsmelusi-vladimira-putina-intervija-the-financial-times-27-06-2019-pirms-g20-samita-pilns-teksts/ ). Tā tik daudz tika citēta un plaši apspriesta, jo īpaši tajā daļā, kur Jūs paužat savu attieksmi pret liberālo ideju. Bija tie, kuri tam piekrīt, tie, kuri tam nepiekrīt, pat slavenais dziedātājs Eltons Džons ar Jums pastrīdējās, apvainojot Jūs sava veida liekulībā. Par šo interviju runāja arī šeit [Osakā (Japāna), 2019.gada G20 samitā], ja nemaldos [Eiropadomes prezidents Donalds] Tusks, [Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žzans Klods] Junkers, [Francijas prezidents Emanuels] Makrons, cik saprotu, pat ar Jums par to runāja.

Jums personiski citi politiķi, citi līderi izteica savu viedokli, atbalstīja Jūs vai tieši otrādi strīdējās ar Jums par liberālo ideju?

Vladimira Putina atbilde: Atklāti sakot man bija liels pārsteigums, ka šī intervija (patiesībā es to uzskatīju par parastu darba interviju, kurā man šķiet neko jaunu nepateicu) izraisīja tādu interesi. Tik tiešām daži kolēģi, neuzskaitīšu viņus, apsprieda ar mani tēmas, kuras tajā tika skartas. Kāds kopumā atbalstīja, kāds oponēja un strīdējās. Jā, tik tiešām, tas bija.

Saprotiet, kur tā lietas būtība ir? Ja atgriežamies pie “divdesmitnieka” – šis mums ir ekonomisks forums. Skatieties, tur [intervijā] tika pacelts jautājums par liberālo politiku, attieksmi pret migrāciju un tā tālāk. Bet to piemērojot ekonomikai strīdi notiek starp Ķīnas Tautas Republiku un Savienotajām Valstīm par tirdzniecības jautājumiem. Ķīna tiek vainota tai skaitā arī rūpniecības subsidēšanā.

Bet ja mēs gribam apspriest rūpniecības subsidēšanas problēmu, tad apspriedīsim arī lauksaimniecības subsidēšanas problēmu, ko plaši pielieto Eiropas Savienība. Ja arī turpmāk tiks turpināta tāda politika, kuras ietvaros lauksaimniecības produktu tirgus būs slēgts vai nosacīti sakot slēgts attīstības valstīm, tad rodas jautājums: kā attīstīt šo valstu ekonomiku?

Rodas jautājums: kā mums atbloķēt diskusijas WTO [Pasaules tirdzniecības organizācijas] ietvaros un vai nav labāk daļu no šīm subsīdijām novirzīt attīstības valstīm, lai nodrošinātu tur darba vietas? Ko mūsu kolēģi grib? Atvērt robežas precēm, kuras šai gadījumā var rasties, vai arī atvērt robežas migrantiem? Bet kaut kas būs jādara: vai nu viens, vai nu otrs? Daļēji es intervijā par to teicu.

Ir arī citi jautājumi, kuri ir saistīti ar šo liberālo ideju. Viņa, šī ideja, taču ir daudzšķaltnaina, es nestrīdos par tās kopējo pievilcīgumu, bet tā pati migrācija, par kuru es tikko teicu… Saprotiet, kā tas vispār var būt, kad dažās Eiropas valstīs vecākiem saka: drošības apsvērumu dēļ meitenes nedrīkst valkāt skolā svārkus [lai neprovocētu migrantus uz vardarbīgām seksuālām darbībām].

Manuprāt, ir skaidri izteiktas pārmērības, kad šī, nosacīti izsakoties, liberālā ideja pati sevi sāk aprīt. Miljoniem cilvēku dzīvo savu dzīvi, bet tie, kuri virza šīs idejas, viņi dzīvo it kā savā paradigmā [ir pilnīgi atrauti no realitātes un iedzīvotāju vairākuma] – lūk par ko es runāju. Manuprāt, tur [intervijā] nav nekas īpašs, ko es nebūtu teicis iepriekš.

Jūs atcerējāties Eltonu Džonu. Es viņu ļoti cienu, viņš ir ģeniāls muzikants. Patiesībā viņš taču brauc pie mums, pie tam mēs visi ar prieku viņu klausāmies. Domāju, ka viņš maldās. Es neko te nepārspīlēju, mums tik tiešām ir gluda attieksme pret LGBT sabiedrību. Reāli mierīga, absolūti bez aizspriedumiem.

Mums ir likums, par kuru mums visi pārmet, – tas ir likums par homoseksuālisma propagandas aizliegumu nepilngadīgo vidū. Paklausieties, ļausim cilvēkam izaugt, kļūt par pieaugušu, bet pēc tam izlemt, kas viņš ir. Lieciet bērnus mierā!

Kas tik tagad nav! Es teicu par to intervijā: sešus vai piecus dzimumus izdomāja – transformeri, transg… , es vispār nesaprotu, kas tas tāds ir, saprotiet. Dod dievs veselību visiem.

Problēma nav tajā, problēma ir apstāklī, ka daļa sabiedrības pietiekami agresīvi uzspiež savu viedokli nospiedošam sabiedrības vairākumam. Vajag būt daudz lojālākiem vienam pret otru, vairāk atvērtiem un transparentiem, es neko šeit tādu neparastu nepateicu. Vajag cienīt visus, tā tas ir, bet nedrīkst ar spēka metodēm uzspiest savu viedokli. Bet šie tā saucamās liberālās idejas pārstāvji, viņi taču pēdējā laikā vienkārši uzspiež, skolās tieši diktē nepieciešamību pēc noteiktas seksuālās audzināšanas. Vecāki negrib un viņus bez maz vai cietumā liek. Lūk, par ko es runāju.

Mēs taču redzam, kas notiek. Jo jautājums taču bija saistīts ar to, kā mēs redzam situāciju dažu mūsu partneru valstīs. Jā, cilvēkiem tas ir apnicis, šajā apstāklī, starp citu, arī var būt Trampa efekts, kad viņš uzvarēja vēlēšanās, tur slēpjas daudzu Rietumeiropas valstu pilsoņu neapmierinātības iemesls, kad viņi iziet ielās.

Lūk, kur tā lietas būtība, bet visi raksta par cēloņiem kaut kur ārpusē, cenšas vēl Krieviju apvainot tajā, kas notiek. Kāds mums ar to sakars? Jā, pie mums iet kaut kāda polemika informācijas laukā, mēs izteicām savu viedokli. Bet vai tad viņi to nedara? Saprotama lieta, ka dara. Mēs taču netrokšņojam, netaisām histēriju par to, ka viņi regulāri iejaucas mūsu lietās, lai gan iejaukšanās notiek ikdienas režīmā. Bet tā tas diemžēl ir izveidojies, starptautisko attiecību prakse tāda diemžēl. Labāk, lai tā nebūtu.

Bet dziļie cēloņi ir un tos negrib atzīt. Es par to arī pateicu. Neko jaunu, manuprāt, es nenoformulēju, jo biju par to vairākkārtīgi izteicies jau agrāk.

Avoti:
http://kremlin.ru/events/president/news/60857

Informācijas aģentūra
/16.07.2019/

Šis ieraksts tika publicēts Homoseksuālisms, pedofīlija, Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: VLADIMIRS PUTINS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.