Eksperts: COVID-19 ir jaunākās paaudzes bioloģiskais ierocis

Igors Ņikuļins

Intervija ar Igoru Ņikuļinu (Игорь Викторович Никулин) – mikrobiologu, ekspertu ķīmisko un bioloģisko ieroču jautājumos, Irākas atbruņošanas komisijas dalībnieku, bijušā ANO ģenerālsekretāra Kofi Annana padomnieku un ANO bioloģisko ieroču komisijas bijušo dalībnieku.

Žurnālists: Šodien ir parādījušās pirmās ziņas par vakcīnas pret koronavīrusu prototipa izmēģinājumiem Krievijā. Kādas ir Jūsu prognozes? Vai tie būs veiksmīgi?

Igors Ņikuļins: Kurš gan to precīzi var pateikt?! Tā taču ir eksperimentālā vakcīna. Cerēsim, ka izmēģinājumi būs sekmīgi, bet… Tas ir kā ar pirkstu debesīs bakstīt. Viņa, cik es saprotu, nav pat izmēģināta uz dzīvniekiem. Par cilvēkiem nemaz nerunāsim. Paskatīsimies.

Žurnālists: Vai vakcīnas radīšanai Krievijā palīdzēs koronavīrusa genoma sekvencēšana, ko vakar veica krievu zinātnieki?

Igors Ņikuļins: Domāju, ka vajadzētu palīdzēt.

Žurnālists: Kad, jūsuprāt, tiks izstrādāta pilnvērtīga vakcīna pret koronavīrusu Krievijā?

Igors Ņikuļins: Ne agrāk kā uz gada beigām. Tas ir visoptimistiskākais termiņš, ja tiks veikti klīniskie un pirmsklīniskie pētījumi.

Žurnālists: Tad kā Jūs varat izskaidrot vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanos ASV un tās izmēģināšanu uz cilvēkiem?

Igors Ņikuļins: Ar to, ka šī slimība vispirms parādījās ASV. Kā tagad ir kļuvis zināms, koronavīrusa epidēmija sākās ASV augusta sākumā. Tagad to jau ir atzinis CDC [The Centers for Disease Control and Prevention] ģenerāldirektors Roberts Redfilds (Robert Ray Redfield Jr. / Роберт Редфилд). Tas ir slimību profilakses un kontroles centrs, jeb pēc būtības centrs, kurš apvieno visus ASV medicīnas institūtus un universitātes. Viņš pateica, ka augustā sākās epidēmija. Toreiz gāja bojā daži amerikāņu karavīri. Sākumā viņi domāja, ka tā ir gripa, bet pēc tam izrādījās, ka koronavīruss. To apstiprināja sekcija. Tas ir, viņi [amerikāņi] faktiski piekrita, ka pie viņiem epidēmija sākās agrāk nekā Ķīnā.

Žurnālists: Tas ir, vienkāršojot, amerikāņi kļuva par slimības pārnēsātājiem?

Igors Ņikuļins: Jā. Viņi, protams, sākumā to nesaprata. Viņi sākumā cīnījās ar tā saucamo “veiperu epidēmiju” [“vaping epidemic” – slimība, kuras sekas bija arī smags plaušu karsonis elektronisko cigarešu smēķētāju (t.s.”veiperu”) vidū]. Tramps vēl [2019.gada] 11.septembrī, kad organizēja sanāksmes šai sakarā, tai skaitā arī ar CDC, pieprasīja aizliegt “veipu” [elektronisko cigarešu] pārdošanu Amerikas Savienoto Valstu teritorijā. Bet “veipi”, kā izrādījās, te nebija pie vainas.

Tai pat laikā tas norāda uz to, ka Trampam ir alibi. Tas nozīmē, ka vismaz līdz 11.septembrim viņš nezināja, ka eksistē šāda veida, nu, teiksim tā, bioloģiskais ierocis.

Bez tam, 5.augustā tika slēgta Fort-Detrikas (Merilendas štatā) laboratorija – tas bija lielākais militāri – bioloģiskais centrs ASV, kur šī veida vīruss tika izstrādāts vēl 2015.gadā. Par to liecina dati, ko mēs esam saņēmuši. Tas ir tieši tā.

Žurnālists: Tātad, ja pareizi sapratu, Jūs precīzi zināt, ka jaunais koronavīruss ir bioloģiskais ierocis?

Igors Ņikuļins: Jā. Šis vīruss tika izstrādāts Amerikas Savienoto Valstu militāri – bioloģiskajās laboratorijās. Un par to bija publikācijas žurnālā Nature vēl 2015.gadā. Un turpat autori norādīja uz šāda veida eksperimentu augsto bīstamības pakāpi.

Tur bija teikts, ka tika veikti eksperimenti, modificējot ķīniešu sikspārņu koronavīrusu, panākot tā spēju iekļūt cilvēka šūnās. Bez starpniekiem… Tuvo Austrumu MERS (Middle East respiratory syndrome) nevarēja uzreiz uz cilvēku pārlekt. Viņam sākumā bija jāsavairojas kamieļa organismā. Tikai pēc tam tas varēja nokļūt cilvēka šūnās. Te, kā izskatās, izstrādātāji ņēma vērā iepriekšējās kļūdas un gāja mazliet tālāk.

Žurnālists: Es runāju ar daudziem ekspertiem – biologiem. Daži par šo tēmu atsakās runāt, bet tie, kuri ir uz to gatavi, uzskata bioloģiskā ieroča versiju par nepārliecinošu.

Igors Ņikuļins: Diemžēl mums pēdējos 25 gadu laikā zinātnieki ir kļuvuši pārāk konjunktūrīgi. Viņi grib gan braukāt uz Rietumvalstīm, gan arī no turienes grantus saņemt. Ja tu pateiksi, ka šis vīruss ir radīts Rietumvalstīs, tad tu nekad vairs uz turieni neaizbrauksi. Tāpēc ar principialitāti mūsu zinātniekiem ir lielas problēmas.

Žurnālists: Ja tas ir bioloģiskais ierocis, tad kādu mērķu sasniegšanai tas ir nostrādājis vai tiek izmantots.

Igors Ņikuļins: Manuprāt, šis ir bioloģiskais ierocis, kuru palaida Trampa pretinieki. Globālisti. Tāpēc, ka Trampam ir alibi. Kā jau es teicu, vismaz līdz [2019.gada] 11.septembrim viņš nezināja, ka eksistē šāds jauna veida bioloģiskais ierocis.

Ķīniešiem arī ir alibi. Pirmais slimnieks Ķīnā tika fiksēts 2019.gada 17.novembrī, bet epidēmiju viņi izziņoja tikai 31.decembrī. Tas ir, pusotru mēnesi viņi nevarēja saprast, ar ko viņi ir saskārušies. Tajā pašā Uhaņā ir Ķīnas zinātņu akadēmijas Vīrusoloģijas institūts, bet, ja no turienes būtu bijusi noplūde un pat, ja to nepamanītu, tad tāpat Ķīnas vadībai tā kā vajadzētu zināt, ar ko tur strādā.

Žurnālists: Koronavīruss mīt pārsvarā Ķīnā un valstīs, kuras ar to robežojas.

Igors Ņikuļins: Jā, ķīniešu sikspārņi.

Žurnālists: Tātad, ja šādi modificē šo koronavīrusu, lai tas izietu ārpus reģiona robežām, un inficēt ar to Ķīnu, apstākļos, kad ķīnieši braukā pa visu pasauli – tas nozīmē, ka uzreiz var inficēt visu pasauli.

Igors Ņikuļins: Nē, nu tas ir skaidrs. Anglosakšiem pašreiz ir divi ekonomiskie pretinieki: tā ir Ķīna un Eiropas Savienība. Lūk, pa viņiem arī ir dots trieciens. Un vēl Irāna tur klāt. Ekonomiskā ziņā Irāna viņiem nav pretiniece, bet ģeopolitiski gan. Lūk, pa viņiem visiem arī ir dots trieciens.

Pie tam vīruss, kurš tika izmantots Irānā un Itālijā ir daudz spēcīgāks. Attiecīgi tas acīmredzot ir jau cits celms. Kopš 2015.gada ASV bija vairāki gadi, tā ka pilnīgi iespējams viņiem ir jau ne tikai COVID-19, bet arī COVID-20 un COVID-21, bet varbūt pat arī 22 un 23. Mēs to diemžēl nezinām, tāpēc ka neeksistē nekādi konvencijas par bioloģiskajiem un toksiskajiem ieročiem ievērošanas kontroles mehānismi. Amerikāņi 2001.gadā atteicās parakstīt protokolu par kontroles mēriem. Un kopš tā laika viņi diemžēl darbojas bez jebkādas kontroles.

Žurnālists: Šī situācija ar jauno koronavīrusa celmu, jūsuprāt, cik ilgi tas turpināsies?

Igors Ņikuļins: Pašreiz neviens to nezin. Apskatīsimies. Kā tas sevi parādīs, ja aprīlī, pieņemsim, epidēmija sāks norimt, tad tā ir viena situācija. Bet Ķīnā ir parādījušies cilvēki, kuri ir inficējušies atkārtoti. Tā ka es nezinu. Būs otrais vilnis vai nebūs. To mēs drīz uzzināsim. Tuvāko mēnešu laikā. Tomēr izskatās ka antivielas pret šo vīrusu nav parādījušās. Un arī tas vedina domāt, ka tas ir tieši jauna tipa bioloģiskais ierocis.

Žurnālists: Mēri, kurus pieņem Krievijā un Eiropā, cik lielā mērā tie atbilst situācijai? Vai tiem tiešām ir tādiem jābūt?

Igors Ņikuļins: Pandēmijas laikā ierobežojošie mēri nevar tikt uzskatīti par pārmērīgiem. Pie tam vēl Eiropā ir nomiruši vairāk kā 5000 cilvēku, kas ir vairāk kā Ķīnā.

/20.03.2020/

Avots:
https://rossaprimavera.ru/article/c6a3f46d

Informācijas aģentūra
/26.03.2020/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Eksperts: COVID-19 ir jaunākās paaudzes bioloģiskais ierocis

  1. ip saka:

    A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence
    https://www.nature.com/articles/nm.3985

  2. Atpakaļ ziņojums: 2015.gada zinātniska publikācija par eksperimentiem, kuru rezultātā tika radīts COVID-19 līdzīgs koronavīruss | Informācijas aģentūra

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.