2015.gada zinātniska publikācija par eksperimentiem, kuru rezultātā tika radīts COVID-19 līdzīgs koronavīruss

2015.gada 9.novembrī autoratīvā britu akadēmiskā žurnāla Nature sadaļā Nature Medicine tika publicēts autoru kolektīva raksts par viņu veiktu pētījumu, kura rezultātā mākslīgi tika iegūts vīruss, kurš līdzinās pašreiz pasaulē izplatītajam COVID-19.

Šis raksts ir viens no pierādījumiem faktam, ka eksperimenti COVID-19 līdzīga vīrusa iegūšanai tika veikti. Papildus, ir autoratīvi eksperti, kuri tai skaitā arī ar šo publikāciju pamato savus apgalvojumus, ka COVID-19 ir mākslīgi radīts bioloģiskais ierocis (https://infoagentura.wordpress.com/2020/03/26/eksperts-covid-19-ir-jaunakas-paaudzes-biologiskais-ierocis/ ).

Zemāk tiek publicēts raksta anotācijas tulkojums, saite uz visu rakstu un saite uz papildus raksta kopijas failu.

Raksta nosaukums: A SARS-like cluster of circulating bat coronaviruses shows potential for human emergence (SARS-veidīgu sikspārņu koronavīrusu grupa uzrāda potenciālu pārnesei uz cilvēku)

Anotācija

Smaga akūta respiratorā sindroma koronavīruss (SARS-CoV) un Tuvo Austrumu elpceļu sindroms (MERS) –CoV liecina par starpsugu transmisijas draudiem, kas var novest līdz to uzliesmojumam cilvēku vidū. Šeit mēs pētām iespējamu slimību ar SARS-veidīgu vīrusu SHC014-CoV, kurš joprojām cirkulē Ķīnas sikspārņu populācijā[1]. Izmantojot SARS-CoV reversās ģenētikas sistēmu[2], mēs radījām un aprakstījām himērisku vīrusu, kurš ekspresē sikspārņu koronavīrusa SHC014 “smaili” pelei pielāgotā SARS-CoV “beckbonā”. Rezultāti rāda, ka 2b grupas vīruss, kurš kodē SHC014 “smaili” savvaļas tipa “beckbonā”, var efektīvi izmantot vairākus SARS ortologus cilvēka angiotenzīnu konvertējošā fermentā II (ACE2), lai efektīvi replicētos cilvēka elpceļu primārajās šūnās un mēģenē sasniegtu koncentrāciju, kura ir ekvivalenta SARS-CoV celma epidēmijai. Bez tam eksperimenti mēģenē demonstrē himēriskā vīrusa replikāciju peles plaušās ar ievērojamu patoģenēzi. Pieejamo imūn-terapeitisko un profilaktisko metožu izvērtējums pret SARS-veidīgiem vīrusiem uzrādija zemu efektivitāti; gan monoklonālo antivielu pieeja, gan vakcīna nespēja neitralizēt un aizsargāt no inficēšanās ar CoV, kas izmanto jauno olbaltumvielu ar “smailēm”. Balstoties uz šiem rezultātiem, mēs sintētiski radījām pilna garuma rekombinētu vīrusu SHC014 un nodemonstrējām spēcīgu vīrusa replikāciju gan mēģenē, gan dabīgos apstākļos. Mūsu darbs norāda uz potenciālu risku no SARS-CoV atkārtotas parādīšanās no vīrusiem, kuri pašreiz cirkulē sikspārņu populācijā.

(…)

Atsauces
[1] Ge, X.Y. et al. Isolation and characterization of a bat SARS-like coronavirus that uses the ACE2 receptor. Nature 503, 535–538 (2013).

[2] Yount, B. et al. Reverse genetics with a full-length infectious cDNA of severe acute respiratory syndrome coronavirus. Proc. Natl. Acad. Sci. USA 100, 12995–13000 (2003).
(…)

Visa publikācija pieejama te: https://www.nature.com/articles/nm.3985
Publikācijas 31.03.2020 kopijas fails pieejams te: http://www.mediafire.com/file/2wi6gxrr9s5x8ca/00816_nm.3985_31032020.pdf/file

Avots:
https://www.nature.com/articles/nm.3985

Informācijas aģentūra
/02.04.2020/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Medicīna, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Apkopojums. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to 2015.gada zinātniska publikācija par eksperimentiem, kuru rezultātā tika radīts COVID-19 līdzīgs koronavīruss

  1. BSRRW saka:

    VÄ«russ ir fake news, lai uzlikt 5G nāves nometni un sagraut ekonomiku. Pačeko manus draugiem.lv  Ditta Rietuma

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.