Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis publiski izsaka pieņēmumu, ka ASV karavīri varētu būt izraisījuši COVID-19 epidēmiju Uhaņā

Lijian Zhao, Roberts Redfīlds

12.03.2020 Ķīnas Ārlietu ministrijas Informācijas departamenta direktora vietnieks Lijian Zhao (赵立坚 / Чжао Лицзянь) savā tviter kontā izteica pieņēmumu, ka COVID-19 epidēmiju Ķīnā iespējams izraisīja ASV karavīri. Šo pieņēmumu Lijian Zhao papildināja ar ASV Centrālā slimību kontroles un prevencijas centra (The Centers for Disease Control and Prevention, CDC) direktora Roberta Redfīlda (Robert Ray Redfield Jr. / Роберт Редфилд) iepriekšējās dienas izteikuma videoierakstu, kurā viņš publiski apstiprināja, ka ASV ir fiksēti gadījumi, kad COVID-19 ir konstatēts tikai pēc cilvēka nāves.

Pilns Lijian Zhao tviter ieraksta teksts: 2/2 CDC was caught on the spot. When did patient zero begin in US? How many people are infected? What are the names of the hospitals? It might be US army who brought the epidemic to Wuhan. Be transparent! Make public your data! US owe us an explanation!
(CDC ir pieķerti. Kad ASV parādījās nulles pacients? Cik daudz cilvēku ir inficējušies? Kurās slimnīcās? Varbūt tā ir ASV armija, kura atnesa epidēmiju uz Uhaņu? Esiet caurspīdīgi! Publiskojiet savus datus! ASV mums viss ir jāpaskaidro!)

Hinhuau publiskota video, ar Roberta Redfilda izteikumu, pilns teksts:
“Harlijs Rauda (Kongresmenis no Kalifornijas): Un, ja kāds nomirst no gripas, vai mēs veicam pēcnāves testēšanu, lai noskaidrotu vai tā bija gripa vai COVID-19?
Doktors Roberts Redfīlds (CDC direktors): CDC ir epidēmiskās kontroles sistēma par nāvi no pneimonijas [plaušu karsoņa]. Tā ir ne katrā pilsētā, ne katrā štatā, ne katrā slimnīcā.
Harlijs Rauda: Tātad, mums Savienotajās Valstīs var būt nomiruši cilvēki no tā, kas šķiet gripa, bet faktiski tas var būt koronavīruss vai COVID-19?
Doktors Roberts Redfīlds: Uz doto brīdi daži gadījumi Savienotajās Valstīs šādi arī tika diagnosticēti.“

CNN mājaslapā 11.03.2020 publicētās ziņas par Roberta Redfīlda izteikumu pilns teksts (Virsraksts: CDC director says some coronavirus-related deaths have been found posthumously):
“Pārstāvju Palātas Komisijas par koronavīrusu diskusijas laikā ASV Centrālā slimību kontroles un prevencijas centra direktors pateica, ka daži mirušie no koronavīrusa tika noteikti tikai pēc nāves.
Pārstāvju palātas biedrs Harlijs Rauda jautāja CDC direktoram Robertam Redfīldam, vai ir iespējams, ka daži pacienti ar gripu būtu nepareizi diagnosticēti un patiesībā tiem ir koronavīruss.
“Standarta prakse, tas ir, pirmais, kas tiek darīts, ir tests uz gripu, tāpēc, ja ir gripa, tad tas būs pozitīvs,” atbildēja Redfīlds.
Pēc tam Rauda jautāja vai viņi veic pēcnāves testus. Redfīlds atbildēja, ka eksistē “epidēmiskās kontroles sistēma par nāvi no pneimonijas; tā ir ne katrā pilsētā, ne katrā štatā, ne katrā slimnīcā”.
Rauda turpināja jautāt, “tātad, mums Savienotajās Valstīs var būt nomiruši cilvēki no tā, kas šķiet gripa, bet faktiski tas var būt koronavīruss?”
Doktors uz to atbildēja, ka “uz doto brīdi daži gadījumi Savienotajās Valstīs šādi arī tika diagnosticēti”.”
https://edition.cnn.com/world/live-news/coronavirus-outbreak-03-11-20-intl-hnk/h_1319f66f92245a2fe4ec63fe91ab66c9

Uz 12.03.2020 ASV pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem oficiāli bija fiksēti 987 inficēšanās ar COVID-19 gadījumi un 29 saslimušo nāves gadījumi.

Šis incidents, kurš nebūt nebeidzās tikai ar tviter ierakstu, ir viena no epizodēm tendencei, kad lielvalstis sāk viena otru vainot COVID-19 pandēmijas izraisīšanā.

Avoti:
https://www.rbc.ru/society/13/03/2020/5e6aa7cd9a79474e8ea677d3
https://edition.cnn.com/world/live-news/coronavirus-outbreak-03-11-20-intl-hnk/h_1319f66f92245a2fe4ec63fe91ab66c9

Informācijas aģentūra
/02.04.2020/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Politika, Reģ.: Ķīna, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.