Medicīnas doktors: COVID-19 izraisošais vīruss uzvedas bioloģiski neprognozējami

29.04.2020 Maskavas apgabala zinātniski – pētnieciskā klīniskā institūta (МОНИКИ) direktora vietnieks, medicīnas zinātņu doktors Antons Moločkovs (Молочков Антон Владимирович) paziņoja, ka COVID-19 izraisošais vīruss SARS-CoV-2 uzvedas bioloģiski neprognozējami.

Ja iziet no līdz šim zināmo vīrusu bioloģiskām īpašībām, tad (…) šis vīruss neiekļaujas parastajos likumos, uzvedas bioloģiski pilnīgi neprognozējami,” – Moločkovu citē aģentūra “Interfaks”.

Kā piemēru viņš min situāciju Itālijā, kur koronavīrusa epidēmija negaidīti sākās un tik pat negaidīti tagad [29.04.2020] sāka iet mazumā.

Tā sanāca nevis tāpēc, ka viņi to uzvarēja. Viņi to pārdzīvoja. Acīmredzot smagi saslima visi, kuri bija jūtīgi pret smagu šīs infekcijas norises gaitu. Pārējie cilvēki vai nu nesaslima vai arī panesa to viegli,” – teica Moločkovs.

Viņš vēl piebilda, ka nav iespējams noteikt, cik cilvēku sociumā ir tendēti uz smagu COVID-19 norises gaitu. Te nozīme var būt gan ģenētiskajiem faktoriem, kā arī paša vīrusa mutācijai.

Tāpat Moločkovs paziņoja, ka pašreizējo koronavīrusa epidēmiju neietekmē sezonālie faktori, kas ir vēl viena SARS-CoV-2 un citu vīrusu atšķirība.

Avoti:
https://www.monikiweb.ru/node/4796
https://www.interfax.ru/moscow/706656

Informācijas aģentūra
/02.07.2020/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Medicīna, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.