RSU profesore par COVID19 vakcīnām: uzticēties nevienam nevar; vakcīnas nav pārbaudītas uz drošību

Ludmila Vīksna

Visas vakcīnas, par kurām mēs dzirdam un tik, cik mēs varam uzticēties dažādiem zinātniskās literatūras avotiem. Un uzticēties mēs diemžēl nevaram nevienam šobrīd. Tad iznāk tā, ka šīs vakcīnas tomēr nav pārbaudītas uz drošību. Ir dati par to, ka vakcīnas ir efektīvas. Tas jāpārbauda laikā. Bet par drošumu runas nav.

Un tādēļ par ļoti plašu šo vakcīnu pielietošanu steigā es kā ārsts, kā klīniskais ārsts, kurš strādā ar konkrētu pacientu, es nebūtu pārdroša šajā ziņā, tādēļ, ka nedrīkst veidoties situācija, kad pati iespējamā slimība norit vieglāk un nodara mazāku kaitējumu nekā vakcīna.

Un ne par velti dažu vakcīnu ražotāji no lielajām valstī, saka, ka bērniem un pusaudžiem tuvākā laikā pilnīgi noteikti nelietos, jo tur tās drošības pārbaudes ir ļoti garas, ilgas un daudzu pakāpju. Tas ir viedoklis, kuram es piekrītu.

Ludmila Vīksna, ārsts – infektologs, RSU Infektoloģijas katedras vadītāja, LZA korespondētājlocekle, RAKUS galvenais speciālists infektoloģijā
/10.08.2020/

Avots:
https://xtv.lv/rigatv24/video/4rP7e3bMpBR-covid_19_vakcinas_kas_izstradatas_steiga_nevar_but_drosas

Informācijas aģentūra
/14.01.2021/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Medicīna, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.