Hipohondriķu režīms pārkāpj cilvēktiesības

00862_hipohondrikis

Līdz 2020. gadam mums administratīvā kārtā nelika domāt par savu/citu cilvēku veselību. Precīzāk, šur tur un laiku pa laikam kaut ko tomēr atgādināja. Piemēram, ka smēķēšana nav laba, jo veicina vēzi ne tikai pašam smēķētājam, bet arī apkārtējiem. Vai ka seksoties mūsdienās labāk ar prezervatīvu, jo uzglūn viltīgais un nežēlīgais HIV/AIDS.

Interesanti, ka pat kvēlākie kovidfanātiķi nemēģina iestāstīt, ka jaunmodīgā kaite ar biedējošo nosaukumu “Covid-19” ir bīstamāka/letālāka par vēzi un HIV/AIDS. Tāpat sabiedrībā vienā mierā klusām turpina plosīties masu slepkava ar pagaro nosaukumu “sirds un asinsvadu slimības”.

Tomēr vairāk nekā pusotru gadu visa pasaule ir sastingusi bailēs tieši no kovida, ko kāds ģeniāls datorgrafiķis ir vizualizējis kā bumbu ar piesūcekņiem. Kā vīruss SARS-cov2 izskatās patiesībā, nezina arī zinātnieki, kuriem mums šobrīd jātic uz vārda.

Mēs redzam, ka kovidam nav izstrādāta efektīva terapija, nav radītas zāles tā ārstēšanai – un Pasaules Veselības organizācija (World Health Organization) par to ne mazākajā mērā neuztraucas.

Toties mežonīgos tempos tiek testētas nu jau desmitos skaitāmas vakcīnas, kas paredzētas it kā kovida profilaksei, tomēr, kā izrādās, vienīgais, ko, tās, iespējams, nodrošina – mazliet vieglāku slimības gaitu. Slimības, kuru joprojām liela daļa izslimo bez simptomiem.

Izraēlas un Seišeļu salu pieredze rāda, ka arī no gaisa pagrābtās teorijas par kolektīvo (ganāmpulka) imunitāti ir vienkārši kārtējie māņi.

Arī sejas maskas, kuras nekādi neaizsargā pret aerosola infekciju (un zinātnieki sliecas domāt, ka jaunais koronavīruss izplatās pa gaisu, t.i., kā aerosols, nevis ar pilieniem), ir ne tikai kļuvušas par ikdienas atribūtu, bet daļai sabiedrības jau pieaugušas pie sejas, tāpat kā galvā izveidojies Snifa algoritms – nenāciet man klāt, es vemšu/kliegšu!

Visi šie izdomājumi un fantomi, ar kuriem mēs jau esam apraduši un pat sākam uztvert kā savējos, izskalo mūsu smadzenes un beigu beigās tajās vairs nepietiek vietas, lai saprastu, ko nozīmē Latvijā ratificētā (tātad likuma spēku ieguvusī) Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija (https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/649 ), precīzāk, tās 8. panta 1. daļa: “Ikvienam ir tiesības uz savas privātās un ģimenes dzīves, dzīvokļa un korespondences neaizskaramību.”

Kādas var būt tiesības uz personīgo dzīvi apstākļos, kad jums pieprasa publiskot jūsu veiktās sociāli medicīniskā rakstura procedūras?

Vai 9. panta 1. daļa: “Ikvienam cilvēkam ir tiesības uz domu, apziņas un reliģijas brīvību (..).” Mūsu vienīgā atļautā ticība šobrīd ir kovidreliģija un, ja jūs neesat tās adepts, ar jums nodarbosies kovidinkvizīcija.

Jums nav tiesību uzskatīt, ka esat vesels! Jums ir jāpiedalās hipohondriķu šovā. Padomājiet taču par savu opīti un omīti! (Hipohondriķis – ar hipohondriju sirgstošs indivīds. Hipohondrija – patoloģisks stāvoklis, kas izpaužas pastāvīgās bailēs saslimt ar kādu slimību, tostarp ierastas sajūtas uztverot kā kaut ko slimīgu un/vai nepatīkamu.)

“Ikvienam ir tiesības brīvi paust savus uzskatus. Šīs tiesības ietver uzskatu brīvību un tiesības netraucēti saņemt un izplatīt informāciju un idejas bez iejaukšanās no sabiedrisko institūciju puses un neatkarīgi no valstu robežām.” (Konvencijas 10. panta 1. daļa). Eita nu! Sabiedriskais labums paģēr, lai jūs labprātīgi atsakāties no šīm tiesībām. Pagaidām labprātīgi, bet aparteīds un segregācija jau mīņājas uz jūsu sliekšņa – pat tad, ja jūs esat vakcinējies, jo daudzas no tiesībām, ko vara jums ir atņēmusi pusotra gada laikā, atbilstoši šīs varas iecerei jums vairs neredzēt kā savas ausis bez spoguļa.

“Šajā Konvencijā minēto tiesību un brīvību īstenošana tiek nodrošināta bez jebkādas diskriminācijas – neatkarīgi no dzimuma, rases, ādas krāsas, valodas, reliģijas, politiskajiem vai citiem uzskatiem, nacionālās vai sociālās izcelsmes, saistības ar kādu nacionālo minoritāti, mantiskā stāvokļa, kārtas vai cita stāvokļa.” (Konvencijas 14. pants). Ja jums kāds saka: sorry, bet vakcinācija te nav minēta, neticiet!

“Vai cita stāvokļa” ir atvērtais formulējums, kurā ietilpst jebkurš diskriminācijas veids – arī tāds, ko mēs šobrīd nevaram pat iedomāties. Tāpat kā pirms gada nevarējām iedomāties, ka globālā vara ieviesīs diskrimināciju pēc pazīmes potēts/nepotēts.

Medicīniskā slimība “Covid-19” šobrīd ir pārtapusi sociālā kaitē ar tādu pašu kodētu nosaukumu. Un tā ir lipīgāka un dziļāka nekā mēs spējam iedomāties. Pavērojiet: arvien vairāk ir tādu līdzpilsoņu, kuri pret kovidu nodrošinās divkārši, trīskārši vai n-kārši: karstā, saulainā dienā uzvelk sejas masku, ievēro sociālo distanci, dezinficē rokas. Un krāj agresiju pret tiem, kas to nedara.

Hipohondriķu režīms ir ieviests uz ilgu laiku. Varbūt tā ieviesēji pat cer, ka tas būs mūžīgs. Kā Trešā impērija.

Dzintars Zaļūksnis, žurnālists
/28.06.2021/

Avots:
http://www.infotop.lv/article/lv/hipohondriku-rezims

Informācijas aģentūra
/30.06.2021/

 

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.