Lielbritānijā vakcinētie slimo un arī mirst no Covid-19 Delta paveida

00863_Vakcinetie_slimo_ar_delta_paveidu

25.06.2021 Lielbritānijas Veselības dienests (Public Health England) publicēja ziņojumu “Anglijā izmeklējamie SARS-CoV-2 paveidi“ (SARS-CoV-2 variants of concern and variants under investigation in England), kurš satur oficiālus datus par saslimstību arī ar Covid-19 Delta paveidu.

Šie dati liecina kā minimums par Lielbritānijā izmantoto vakcīnu nepietiekamu aizsardzību pret Covid-19 Delta paveidu, nepasargājot vakcinētos ne tikai no saslimšanas, bet arī no letāla iznākuma. Savukārt vecuma grupā virs 50 gadiem šie dati ir šokējoši – vakcinētie pret COVID-19 saslima ar Delta paveidu 7 reizes vairāk kā nevakcinētie un nomira no tā 2 reizes vairāk kā nevakcinētie.

Saskaņā ar ziņojumu laika periodā no 2021.gada 1.februārim līdz 2021.gada 21.jūnijam Anglijā tika reģistrēti 92029 saslimušo ar COVID-19 Delta paveidu (82458 vecuma grupā zem 50 gadiem un 9571 – virs 50 gadiem). No tiem 27192 (6242+13715+7235) jeb 29,55% no visiem saslimušajiem bija vakcinēti ar vienu vai abām dozām (7235 jeb 7,86% bija pabeiguši pilnu vakcinācijas kursu), bet 53822 jeb 58,48% saslimušo bija nevakcinēti.

Tātad, Lielbritānijā ar Covid-19 Delta paveidu slimo arī pietiekami liels daudzums vakcinēto, attiecīgi ir pamats šaubām par Lielbritānijā izmantoto vakcīnu efektivitāti pret Delta paveidu.

Vecuma grupā virs 50 gadiem no kopējā šīs grupas saslimušo skaita (9571) 78,35% jeb 7499 (88+3865+3546) bija vakcinēti ar vienu vai abām dozām (37,05% jeb 3546 saslimušie bija izgājuši pilnu vakcinācijas kursu). Savukārt 976 saslimušie jeb 10,2% nebija vakcinēti pret Covid-19. Citiem vārdiem sakot, vecuma grupā virs 50 gadiem vakcinētie ne tikai saslima vairāk kā nevakcinētie, bet saslima 7 reizes (!) vairāk kā nevakcinētie.

Tātad, Lielbritānijā statistiski ir konstatēts, ka noteiktā iedzīvotāju grupā ar jauno Covid-19 Delta paveidu vakcinētie slimo daudzkārtīgi vairāk kā nevakcinētie.

Saskaņā ar ziņojumu kopumā no Covid-19 Delta paveida nomira 117 cilvēki (8 vecuma grupā zem 50 gadiem un 109 – virs 50). No vecuma grupā zem 50 mirušajiem 2 bija saņēmuši 1. vakcīnas devu, bet 6 mirušie nebija vakcinēti. Savukārt vecuma grupā virs 50 no Delta paveida nomira 38 nevakcinētie un 68 vakcinētie ar vienu vai divām potēm (no tiem 50 bija izgājuši pilnu vakcinācijas kursu). Citiem vārdiem sakot, vecuma grupā virs 50 gadiem no Covid-19 Delta paveida vakcinētie nomira 2 reizes vairāk kā nevakcinētie.

Tātad, pretēji oficiāliem apgalvojumiem, ka vakcīnas pret Covid-19 pasargājot, ja ne pret saslimšanu, tad vismaz pret smagu slimības gaitu un nāvi, Lielbritānijā oficiāli ir konstatēts, ka pret Covid-19 vakcinētie arī mirst no Covid-19 (tā Delta paveida). Attiecīgi vakcinācija garantēti nepasargā no smagas slimības gaitas un nāves no Covid-19. Pie tam tika konstatēts, ka noteiktā iedzīvotāju grupā vakcinētie mirst vairāk kā nevakcinētie (gandrīz 2 reizes).

Ko no tā var secināt?

Pirmkārt, šis ir pirmais nopietnais signāls, ka vismaz kāda no vakcīnām varētu nebūt efektīva pret jaunu Covid paveidu, attiecīgi iespējams daļa vakcinēto kā minimums no tā nav pasargāti.

Otrkārt, ņemot vērā arī straujo Covid-19 uzliesmojumu Krievijā, tas varētu liecināt par kā minimums vektora vakcīnu (Astra Zeneca(Vaxzevria), Sputnik V u.c.) neefektivitāti pret Delta paveidu. Un ko tādā gadījumā darīt ar jau vakcinētajiem (tai skaitā Latvijas Republikas augstāko vadību)? Revakcinēt? Tātad viņi vakcinējās un riskēja ar nopietnajām blaknēm veltīgi. Un kur ir garantija, ka tas neatkārtosies vēlreiz un arī ar citām vakcīnām?

Treškārt, izrādās pret Covid vakcinētie arī mirst no Covid-19, pie tam, noteiktā iedzīvotāju grupā pat vairāk kā nevakcinētie. Jā, tas ir konkrēts paveids, konkrēta valsts ar savu konkrēto vakcīnu un vecuma grupa virs 50, bet tas ir noticis fakts. Tātad, tas ir iespējams. Un, ja tas ir iespējams pie šādiem nosacījumiem, tad tas teorētiski ir iespējams pie savādākiem nosacījumiem. Citiem vārdiem sakot, tas ir brīdinājuma zvaniņš visiem vakcinētajiem un vakcinēties gribētājiem – vakcīna neko negarantē un var arī nepasargāt pat no letāla iznākuma.

Un te ir jāatgādina, ka situācija, kad vakcīna ir tikai neefektīva pret kārtējo jauno paveidu ir vēl pietiekami optimistiska, jo cilvēks tikai pret slimību netiek pasargāts kā plānots. Ir iespējami citi, daudz pesimistiskāki scenāriji, kad vakcīnas aktivizētās imūnšūnas kļūdās un pastiprina slimību (ADE jeb no antivielām atkarīgas infekcijas pastiprināšanās efekts). Šādi gadījumi masveidā pagaidām oficiāli vēl nav konstatēti, bet tas teorētiski ir iespējams, un šāda iespējamība nav nemaz tik mazvarbūtiska. Tāpēc visi, kuri vakcinējas pret Covid-19, pietiekami nopietni riskē.

Avoti:
https://jauns.lv/raksts/arzemes/449932-specialisti-skaidro-kadel-anglija-sobrid-no-covid-19-delta-varianta-arvien-vairak-mirst-tiesi-vakcinetie
https://infoagentura.wordpress.com/2021/06/07/izversts-eksperta-skaidrojums-kadel-vakcineties-var-but-bistami-jo-ipasi-pret-covid19/

Click to access Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_17.pdf

Britu statistika – virs 50 gadiem špricētie slimo un mirst vairāk, kā nešpricētie.

Informācijas aģentūra
/30.06.2021/

 

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Medicīna, Reģ.: Anglosaksija, VAKCINĀCIJA, Veids: Apkopojums. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.