Eiro ieviešana – Latvijas likvidācija

00299_LEIROcietums2014.gada 1.janvāris ir eiro ieviešanas un otrās Latvijas Republikas likvidācijas datums. Kopš šī brīža Latvijas teritorija ir gandrīz pilnībā pievienota ES un tā faktiski ir kļuvusi par Eiropas Savienības Kapitālistisko Latvijas Republiku. Pilnīga Latvijas integrācija ES vēl nav notikusi, bet paredzams, ka šis process tiks pabeigts tuvāko 2-5 gadu laikā, tomēr galvenie patiesi neatkarīgas valsts atribūti Latvijai vairs nav.

Kopš PSRS un sociālistiskās sistēmas sagrāves Latvijas (kapitālistiskā) Republika jau pašos pirmsākumos bija butaforiska, no ārējiem (galvenokārt Rietumu) spēkiem atkarīga pseidovalstele, tomēr tai bija pietiekami daudzas formāli neatkarīgas valsts pazīmes, kas tās iedzīvotājiem deva teorētiskas un arī praktiskas iespējas izveidot patiesi neatkarīgu valsti.

Ja 1918.-1920.gadā Latvijā atradās pietiekami daudz zinošu un sevi upurēt gatavu cilvēku, kuriem izdevās izveidot savu valsti (tiesa gan, kroplu – kapitālistisku), tad 1990.-2014.gados nepieciešamais skaits noteiktas kvalitātes cilvēku neatradās un izdaudzinātā „neatkarība” palika uz papīra un praktiski izrādījās tikai efektīvs PR sauklis: cilvēku, vispirmāmkārtām krievu, apmuļķošanas līdzeklis. Par pirmo Latviju bija gatavi cīnīties un mirt daudzi latviski runājošie un viņi to arī darīja, bet otrās Latvijas aizstāvībai savas ērtās ikdienības komforta zonas robežas pārkāpa tik retais un arī tikai mazliet. Toties šo faktiskā patriotisma trūkumu aprobežotās un gļēvās latviski runājošo masas jo dikti kompensēja ar jaunajiem saimniekiem tīkamo un viņu visādi atbalstīto Padomju valsts, „krievu” un sociālistiskas sistēmas „tupu” lamāšanu.

„Neatkarīga Latvija” bija viena no galvenajām idejām ar kuru uz lūpām nacistiski orientētas aprindas ar lielu entuziasmu grāva Padomju Savienību. Tagad pēc fakta ir skaidri redzams, ka šis bija viltus sauklis. Prakse parādīja, ka latviski runājošiem nekāda neatkarīga Latvija nav vajadzīga. Prakse parādīja, ka latviski runājošajiem tāda neatkarīga Latvija ir pie vienas vietas. Prakse parādīja, ka latviski runājošajiem ir nospļauties uz neatkarīgu Latviju, ka viņi ir gatavi to apmainīt pret krāšņi iesaiņotas lētas desas šķēli un trulām izpriecām un ka viņi nav gatavi patiesi cīnīties par savu valsti. Toties iestāties vienalga kādos algotņos latviski runājošo vairums gan ir gatavi ar prieku. Pērkamu un aprobežotu bezprincipālu bezmugurkaulnieku bars – tāds ir ļoti bēdīgais eksperimenta „Latvija 1990-2014” secinājums, kurā ļoti gribētos kļūdīties.

Neatkarīga Latvija netika iznīcināta uzreiz. Tas notika lēnām un pakāpeniski. Ja par pirmajiem pēcpadomju gadiem cilvēki vēl var teikt, ka viņi nezināja, ka viņi tika apmānīti utt., tad turpmāk notiekošais ir atklāta un mērķtiecīga valsts iznīcināšana.

Sākumā tik iznīcināts un pa lēto izpārdots viss Padomju laiku  rūpniecības potenciāls (kurš nebija no mazajiem un izmantojot kuru Latvija varēja kļūt par patiešām plaukstošu valsti). Tāpat tika iznīcināti un izsaimniekoti kolhozi, kuri Padomju laikā nodrošināja ar pārtiku gana lielu daļu no Padomju valsts. Vērtīgāko daļu no izpostītā un sazagtā pa lētām naudām uzpirka skandināvu korporācijas un Latvija zaudēja savu ekonomisko neatkarību. Tā Latvijā sāka valdīt skandināvu bankas, mazumtirdzniecības ķēdes, komunikāciju uzņēmumi un citas „lielā brāļa” organizācijas. Un arī masveida Latvijas mežu izciršana turpinās „gādīgo aizbildņu” vadībā.

Drīzumā pēc „neatkarības” atgūšanas Latvijas atjaunoto likumdošanu sāka pielāgot ES standartiem. Par valsts teju galveno mērķi tika pasludināta iestāšanās ES (tas ir tikko „izcīnītās” neatkarības labprātīga atdošana). Sākumā to darīja klusiņām, publiski par to pārāk plaši nerunājot, bet, jo sekmīgāk likumdošana tika pielāgota un jo tuvāk nāca iestāšanās datumus, jo atklātāk par to tika runāts.  Visbeidzot Eiroreferenduma (par Latvijas iestāšanos ES) propagandas kampaņa aizsniedza katru un, neskatoties uz to, ka vairums no teiktā bija maldināšana un meli, galvenā doma par atteikšanos no iepriekš tik izdaudzinātās neatkarības idejas izskanēja pietiekami skaidri un skaļi.

Cilvēki par to nobalsoja. Un, lai gan ir pamats uzskatīt, ka referenduma rezultāti tika brutāli viltoti un reāli Latvija nobalsoja pret iestāšanos ES, tomēr tas, ka neatradās pietiekams cilvēku skaits, kuri būtu gatavi reāli cīnīties par savu valsti, ir neapstrīdams fakts.

Eiropas Savienībā Latvijas neatkarības graušana un visas sabiedrības iznīcināšana turpinājās ar jaunu sparu, arvien vairāk sašaurinot vietējās valsts varas iespējas, samudžinot likumdošanu, izspiežot vietējas izcelsmes produktus, idejas un risinājumus, slāpējot vietējo ražošanu, veicinot depopulāciju un realizējot arvien jaunas ES praktisko standartu ieviešanas reformas. Un to visu darīja (un turpina darīt) nevis iesūtīta ES okupācijas administrācija, bet gan vietējais latviski runājošu fašistu –  kleptomānu birokrātiskais slānis, kurš savas darbības piesedz ar nacionālu, asi antikrievisku un antipadomju retoriku. Kā pēdējais nozīmīgais šo nelietīgo noziedznieku veikums pret Latvijas valstiskumu ir pievienošanās ES fiskālās disciplīnas līgumam un  eiro ieviešana, kas vienlaicīgi ir arī kā pēdējā nagla neatkarīgas Latvijas zārkā.

Eiro ieviešana jo skaidri parādīja, ka Latvijas problēma nav tikai tās zaglīgajā, zemiskajā, stulbajā un nelietīgajā elitē, bet arī vairumā Latvijas cilvēkos un viņu spriestspējā. No vienas puses nacistiski orientēti lāpu gājieni pulcē tūkstošiem cilvēku un nacistiski orientētas partijas iegūst lielu daļu vēlētāju balsu, bet tai pat laikā nav neviena, kas pa īstam aizstāvētu kaut vai tikai savu nacionālo valsti no iznīcināšanas.

Valsts tiek iznīcināta, bet neviens neiziet ielās, neviens nededzina mašīnas, neviens netvarsta un neizrēķinās ar valsts nodevējiem, kuri neslēpjas, visiem ir zināmi un pat no tā nekautrējas. Viņi mierīgi braukā lepnos braucamrīkos un biezā slānī rēgojas TV ekrānos un „privātās dzīves” tipa lapelēs.  Nevienu nemulsina viņu meli. Visi zina, ka viņi melo, visi zina ka viņi ir nelieši un korumpanti, bet nekas nenotiek. Visiem viss ir vienalga, visi „domā pozitīvi” un turpina arvien dziļāk slīgt mēslu dūksnājā.  Un cilvēkus pat nemulsina tas, ka ir iznīcināta izglītības sistēma, ka bērni nepārtraukti un intensīvi tiek apstaroti ar lielām debilizējošas informācijas devām, ka augsti stāvošas pedofilijā pieķertas amatpersonas (tai skaitā 2 bijušie premjerministri !!!) paliek nesodītas un ka masveidā notiek nežēlīgi un ciniski amatpersonu noziegumi pret bērniem. Nākamais, kas mūs sagaida Eiropas Savienībā un kam pamazām pa kluso augsne jau tiek gatavota, ir obligāta bērnu apmācība seksuālās izvirtībās gan skolās, gan arī pat bērnudārzos (pirmā lakstīgala te ir t.s. ”viņķeles grāmatiņa”), prostitūcijas legalizācija, homoseksuālistu „laulību” legalizācija, vārdu „māte” un „tēvs” aizliegšana, aizstājot tos ar vārdiem „vecāks1” un „vecāks2” (lai „nediskriminētu” homoseksuālistu „ģimenes”), kā arī pedofilijas un incesta legalizācija.

Eiro ieviešanu (un Latvijas galīgu iznīcināšanu) veica ne tikai mazskaitlīgā pērkamā elite, bet to praktiski veica ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuri pārprogrammēja programmas un iekārtas, pārlīmēja cenas, veidoja komunikāciju materiālus un veica citus sīkus tehniskus eiro ieviešanas darbiņus. Un neatradās neviens, kurš aicinātu uz pretestību eiro ieviešanai, kurš boikotētu eiro ieviešanu, kurš sabotētu to, kurš dedzinātu jaunos eiro un atteiktos tos izmantot vai kā savādāk pretotos savas valsts iznīcināšanai. Latviski runājošie kā aitas draudzīgā darbībā un bezdarbībā pieņēma pēdējā nozīmīgā savas valsts atribūta iznīcināšanu, tādējādi parādot sevi kā bezmugurkaula kalpa dvēselītes ar kurām var pilnībā nerēķināties.

Tai pat laikā uz iznīcinātās valsts kapa turpinās mēra laika dzīres, visapkārt rīb salūti un pūlis tiek barots ar salkanām pseidopatriotu pseidonacionālām runām, kuras pagaidām vēl tiek teiktas latviešu valodā. Bet cik ilgi vēl?! Ilgi vairs ne, kaut vai tādēļ, ka  šis teātris ir pārāk dārgs, neefektīvs un izšķērdīgs tik nožēlojami mazspēcīgai un mazskaitliskai publikai.

Ivars Prūsis
/03.01.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

16 Responses to Eiro ieviešana – Latvijas likvidācija

 1. Olita saka:

  Kapitālisms ir zvēru valsts- džungļu likumi, kuri aizstāv plēsējus. Tāpēc daļa cilvēku degradēsies līdz plēsējiem, daļa taisīs revolūciju, lai atgrieztu Cilvēku valsti.

 2. Rainis saka:

  Bet kā ar to Lielo eksperimentu kurš ar Latviju tika un tiek veikts? Vai tam galu vairs neredz nekad?

  http://www.newspb.ru/allnews/1490061/

 3. “Un neatradās neviens, kurš aicinātu uz pretestību eiro ieviešanai,
  Vai tajā laikā ilgstoši viesojies uz Marsa?
  “kurš boikotētu eiro ieviešanu, kurš sabotētu to, kurš dedzinātu jaunos eiro un atteiktos tos izmantot vai kā savādāk pretotos savas valsts iznīcināšanai.”
  Tu pats dedzini un sabotē? Jeb tikai, piejaucot faktiem vajadzīgo daudzumu melu, aicini uz komunisma celtniecību?

  • Ivars saka:

   Un ko Vilnis ar to gribēja pateikt?! To, ka viņš personiski un varbūt vēl kāds mazo pirkstiņu pakustināja un vārgi iepīkstējās „nē lūdzu nevajag”?! „Groš cena” tam. Pa lielam nav nekas veikts un netiek. Un kā gan lai kas tāds varētu notikt, ja daži gatavi nopietni darboties tikai tad, kad piķi savāc. Nu nekas jēdzīgs ar tādu motivāciju sanākt nevar. Bet par komunismu un sociālismu neuztraucies, es viens viņu uzcelt nevaru, tas nav iespējams, tā ka, ja cilvēki šajos jautājumos paliks tikpat nezinoši un aprobežoti, nekas tāds nebūs. Bet tas kas būs, būs daudz drausmīgāks kā ir tagad un beigsies ar pilnīgu un totālu kolapsu.

 4. Novērotājs saka:

  Latvieši ļoti labi pazīst rungu, pātagu, dzels rokudzelžus un pret šie spaidiem mēz patām cīnīties, bet lavieši nav pazinuši zelta rokudzelžus un līdz ar viņiem pielietotās metodēs, kas ir kas jauns priekš latviešiem. Var jau teikt, ka laviešu ģeopolitiskās tehnoloģijas bija uz zemākā attīstibas pakāpiena, tapēc viņi ir jāsadzen rezervācijās vai brīvdabas lēģeros “Berģi”, lai tur mēs sagaidītu sav likteni, bet man tomēr gribētos ticēt, ka nāks rītausma, un no ierakumiem iznākušo skait būs pietiekams, lai uzrautu vienu “Džimlairūdi”, un no jauna iesaistītos “lielajā spēlē”. Kad? No Krievijas mēs tīkām ārā, kad austrumi bija novājināti, no Eiroimpērijas mēs tiktu ārā, kad rietumi tiktu no vājināti, bet patiesu neatkarību mēs spētu atgūt tikai tad, kad novārguši būtu gan rietumi, gan austrumi, tāpat kā 1919. gadā. Tad būs nobriedusi patiesā revolucionārā situācija, kur pieliekot pūlēs būtu iespējams sasniegt vēlamo rezultātu, jeb Neatkarīgas Latvijas Valsts atjaunošana. Cerams, ka tas notiks tuvāko 150 gadu laikā, jeb viss būs zudis.

 5. Dace saka:

  ko nu čīkst? paši taču gribējāt…
  ps es biju pret iestāšanos arī ES

 6. vt saka:

  Varētu domāt, ka lats piederēja Latvijas valstij. Atveriet beidzot acis! Paņemiet, kam vēl ir saglabājies, piečuku vai kādu citu papīrīti, un paskatieties kas tur rakstīts! “Latvijas bankas naudas zīme.”
  Tas pieder Latvijas bankai, Eiropas centrālās bankas filiālei. Tātad lats pieder ECB un Latvijas valstij pār to nav nekādas teikšanas. Ne tiesību pašai drukāt, ne noteikt kādus daudzumus drukāt.
  LB sevi deklarē kā neatkarīgu iestādi. Neatkarīgu no Latvijas valsts, saprotams, bet ne no mātes – ECB, kas nosaka kā jākruķī štelles.

  Latvijas VALSTS meži pagaidām pieder valstij, un tas ir redzams nosaukumā. Latvijas kuģniecība pieder Dies zina kam, bet pēc nosaukuma varētu domāt, ka valstij.

  Vai tiešām nav skaidrs, ka ne jau papīrīša nosaukums ir noteicošais un galvenais faktors, bet gan tas, kuram pieder printeris un tiesības to darbināt?

  Joka pēc paskatieties kam pieder BLR, un kam padomju rublis.
  Būtu interesanti iztulkot kas rakstīts uz Ziemeļkorejas un Ķīnas naudas.

 7. raivisp saka:

  Es tik vienu nesapratu – Kādā veidā tiek iznīcināta valsts?

 8. vt saka:

  pielietoti tiek visi iespējamie veidi:
  ekonomiskie – šķiet, ka to vismaz nojauš katrs
  morāli, tikumiskie – uzdzīves un izlaidības propagandu arī grūti nepamanīt
  demogrāfiskie – http://lv.wikipedia.org/wiki/Att%C4%93ls:Population-of-Latvia.PNG
  genocīda – ar e saindētā pārtika, ģmo, nikotīns, C2H5OH, “legālās” drogas – kas par nosaukumu ieviests
  antikultūras – par šo pozīciju taču, arī neviens nešaubās, vai nē?
  politiskie – vai tas ir baigais noslēpums, ka valsti vada no draudzīgo valstu vēstniecībā?

  u.c.
  protams, ka veidi savā starpā pārsedzas, veidojot nāvējošu kokteili.
  rezultāts neliek sevi gaidīt: http://lv.wikipedia.org/wiki/Att%C4%93ls:Population-of-Latvia.PNG

  • rakar saka:

   Jā, pret mums šobrīd tiek pielietoti daudz un dažādi ieroču veidi. Par dažiem, es domāju, mēs tikai varam nojaust (tie, kas tieši nav orientēti kā materiaļā izpausme, bet reāli iedarbojas, piemēram, prāta programmēšana, ;ģenētika utt) Par mums pāri mīdās jau vairākus gadsimtus. Bet kāpēc? Nedomāju, ka tas ir tikai dēl ģeogrāfiskā novietojuma. Ir pieņēmumi, bet tādu atbildi, kas mani līdz galam pārliecinātu, vēl neesmu dzirdējis.

 9. Lauma saka:

  Varbūt labāk pacensties ar savu dzīvi kādu izmaiņu veikt. Nevis gaidīt, kad “Rietumi” un “Austrumi” būs novājināti, bet pašiem izsliet līkās kalpu muguras, pacelt acis un noticēt sev, savai varēšanai. Nospļauties par zelta roku dzelžiem. Ar tiem nepaēdīsi. Ar tiem vesels nebūsi. Biju USA. Redzēju dzīvē, kurp tas virzās- slima pārtika, dzimst slimi bērni, kroplības garīgas un fiziskas. Cilvēki kļūst tā degradēti, ka vairs neuztver, nespēj izanalizēt notiekošo. Turp ved mūsu Eiropas ceļš. Bet lai mēs kāju piesistu un pateiktu, ka ne soli vairs tajā slimajā virzienā neiesim- vienīgais, ko mums vajag, ir sava pašapziņa. Pazaudēta kaut kur starp tūkstošgadu klaušām un kredītmaksājumiem. Turpinam aizņemties uz rītdienas rēķina. Šodien vēl var izturēt. Rīt mūsu vairs nebūs.

 10. warmcover saka:

  “neviens nededzina mašīnas, neviens netvarsta un neizrēķinās ar valsts nodevējiem”

  vardarbību nevar likvidēt ar vardarbību

 11. rakar saka:

  Mūsu attīstība tika apstādināta, mūsu spēks tika apturēts līdz ar laiku, kad ienāca krustneši (ja ne pat ātrāk) un to pārējo ar visām “savienībām” priekšgalā es atļautos saukt par butaforiju.:)

 12. kavi999 saka:

  Es nepiekriitu, ka attiistiitaas valstis pamudina prostituuciju, incestu vai humoseksuaalismu. Izgliitoshana shajaa jomaa nenoziimee ka tev ir jaabuut taadam. Un beerni sauc vecaakus mamma un teetis. Es saprotu, ka Latvija ir ljoti mainiijusies un tas ir pieraadiijums tam, ka mazas valstis shodien ir viegli manipuleejamas. Toties viss ir atkariigs no cilveekiem un vai vinji veelaas dziivot ar apzinju par savaam sakneem. Latvija ir izcietusi daudz un zheel, ka tas ir novaajinaajis muus, cilveekus. Mees nedziivojam, lai karotu. Mees nenicinaam, lai saglabaatu. Mees dziivojam ar lepnumu, ka esam latvieshi un mees paarstaavam muusu kultuuru kaa vieniigo pasaulee, tas ir: valodu un veesturi un eetiskaas veertiibas. Visaa shajaa murgaa, kas ir nepaartraukta zheeloshanaas un apvainoshana, mees esam aizmirsushi, ka mees esam pashi visa saakums. Ja esi gudrs un godiigs latvietis, pienjem shiis izmainjas un nezaudee sevi, piepildi sho valsti ar latviskumu, kaut vai taa lieto eiro.. paarsteidz paareejaas valstis ar latviskumu, nevis beedz ar asti kaajstarpee, jo esi ignorants un nespeejiigs dziivot modernajaa pasaulee. Laiks maina cilveeku un ja nebuusi speeciigs, tad neizdziivosi. Vietaa, lai kuudiitu citus pret krieviem vai eiropu, taa vietaa izstraadaa draudziibu un cienju. Ja cits neciena, cieni pretim, jo tas ir vieniigais celjsh uz patiesiibu un liidzjuutiibu un cilveeciskumu. Esi kaa piemeers. Un raadi to saviem beerniem. Esi pacietiigs, laipns un godiigs. Muusu asiniis ir paaraak daudz naida. Mums ir jaatic sev. Un jaadziivo ar labaam domaam. Esmu latviete un taada arii nomirshu un es cieniishu manas saknes neatkariigi, kur es dziivoshu uz shiis pasaules.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.