Izraēlā vakcinācijas un karantīnu kampaņas ir izgāzušās

Populārākais Izraēlas interneta portāls Ynet, kurš izlaiž onlain izdevumu “Ediot Ahronot”, publicēja rakstu “Izgāšanās hronika: trešā karantīna salīdzinājumā ar iepriekšējām”, kurā dod statistiku trešajai pēc kārtas koronavīrusa karantīnai, kuru Izraēlas varasiestādes ieviesa 2020.gada 27.decembrī. 2021.gada 8.janvārī šī karantīna tika pastiprināta, bet saslimstības rādītāji ne tikai nesamazinājās, bet pat ievērojami pieauga. “Pēc pusotra mēneša pēc trešās karantīnas ieviešanas koronavīrusa rādītāji ir daudz sliktāki, nekā sākumā”, raksta izdevums.

2020.gada decembra beigās, kad sākās ierobežojumu ieviešanas process, pozitīvo koronavīrusa analīžu līmenis bija 4,9%, smagi slimo skaits – 949, dienā konstatēto jaunu saslimušo skaits – 4010. Dati uz 08.01.2021: pozitīvo analīžu daļa – 6,6%, smagi slimie – 949, dienā konstatētie jauni saslimšanas gadījumi – 7644. “Katra jaunā karantīna ir mazāk efektīva par iepriekšējo,” komentējot šo statistiku, raksta Izraēlas izdevums “Vesti”.

Masveida vakcinācija Izraēlā sākās 2020.gada 20.decembrī, pēc kā COVID19 saslimstības apjoms pieauga. Ja 20.decembrī kopējais ar koronavīrusu inficēto skaits bija mazāks par 375 tūkstošiem, tad 2021.gada 11.februārī kopējais inficēto skaits pārsniedza 709 tūkstošus cilvēku.

Uz 07.02.2021 pirmo vakcīnas dozu bija saņēmuši 3426810 izraēliešu (37,19% Izraēlas pilsoņu), bet abas dozas 2016351 pilsoņu (21,88%). Vislielākais vakcinēto īpatsvars ir vecuma grupā no 70 līdz 79 gadi, bet vismazākais starp ortodoksālajiem jūdaistiem, Izraēlas arābiem un krievvalodīgajiem izraēliešiem. Tikai 24% krievvalodīgo ir vakcinējušies, bet 49% vispār negrasās vakcinēties.

Slimnīcu apvienības “Klalit” ģenerāldirektors, profesors Ehuds Dāvidsons intervijā Ynet norāda, ka zems vakcinēto procents ir arī starp jauniešiem, jaunajām māmiņām, gulošiem slimniekiem un izglītības sfērā strādājošajiem.

Amerikāņu konservatīvais izdevums The Unz Review norāda: “Kopējam vakcinēto un COVID19 pārslimojušo izraēliešu skaitam vajadzēja nodrošināt Izraēlai salīdzinoši labu kolektīvo imunitāti, kurai vajadzētu pietikt, lai uzvarētu vīrusu… tomēr fakti runā par pretējo. Koronavīrusa izplatības ātrums Izraēlā ir lielāks, nekā jebkur citur.” Izdevums vērš uzmanību uz “satraucošu korelāciju starp masveida vakcināciju un saslimstības pieaugumu; sanāk tā, ka jo vairāk jūs vakcinējat, jo vairāk saslimušo”.

Un it kā ņirgājoties par Izraēlas varasiestāžu kovidkampaņu, viena no nedaudzajām teritorijām ar minimālu saslimstību ir Rahata, palestīniešu beduīnu municipalitāte, kurā vakcināciju ignorē.

“Vesti” mēģināja noskaidrot COVID19 saslimstības pieauguma iemeslus pēc vakcinācijas un nonāca pie secinājuma, ka tas ir saistīts ar pašu vakcinācijas procesu: “Ir aizdomas, ka ievērojams skaits inficēšanās gadījumu notiek analīžu nodošanas centros. Tieši tur visvairāk satiekas vīrusa nēsātāji ar veseliem pilsoņiem.”

04.02.2021 profesors Rans Balicers (valdības konsultants koronavīrusa jautājumos un ekspertu grupas “Magen-Izrael” vadītājs) atklāti atzina, ka vairs netic “karantīnas brīnumam”.

Izraēlā pieņemas spēkā negatīva attieksme gan pret karantīnu, gan pret vakcināciju.

Rabīna Amnona Ichaka (Amnon Yitzhak / Амнон Ицхак) piekritēji Netanijas pilsētā uz sludinājuma dēļiem izlīmēja plakātus, kuri noliedz gan pandēmiju, gan nepieciešamību vakcinēties.

Grupa “Pilsoņu iniciatīva – 2020”, kuru vada aktīvists Ilians Maršaks, dēvē Veselības ministrijas Sabiedriskās veselības dienesta vadītāju Šaronu Elroi – Praisu par “koronavīrusa izplatītāju”. Viena no šīs grupas aktīvistēm paziņoja Ynet korespondentam: “Jūs esat kļuvuši par vienas no lielākajām krāpšanām vēsturē līdzdalībnieku…”

Plaši tiek izplatīti antivakcinēšanās grafiti. Piemēram, Tverijas pilsētā nezināmie uz “Makkabi” slimnīcas (kurā atrodas vakcinēšanas punkts) sienas ar melnu krāsu uzrakstīja: “Vakcīna nogalina.” Analoģiski uzraksti (“Vakcinācija – tā ir likvidācija”, “Mēs neesam aitu bars”) 2021.gada janvārī parādījās vakcinācijas punktu tuvumā arī citās Izraēlas pilsētās.

Milzīgu popularitāti ieguva Ņujorkas pediatra Lorenca Paļevska (Dr. Lawrence Palevsky / Доктор Лоуренс Б. Палевский) filma – lekcija “Vakcīnas bīstamība” (Опасность вакцины). Slavenais amerikāņu ārsts stāsta par iespējamajām tālejošajām sekām no mRNK vakcīnām (Pfizer-BioNTech, Moderna [un drīzumā arī CureVac]).[ Lorenca Paļevska mājaslapa, kurā var apskatīt arī viņa videouzstāšanās: https://www.northportwellnesscenter.com/practitioner/lawrence-palevsky/media ]

Kopumā vakcinācijas tempi Izraēlā ir krasi samazinājušies. Slimnīcas “Klalit” vakcinācijas punkta uzraudze Kalanita Kaija intervijā Ynet pastāstīja, ka, ja vēl nesen ik dienas vakcinējās no 100 līdz 120 tūkstošiem cilvēku, tad tagad šie rādītāji nokritās dubultā: cilvēki no vakcīnas baidās vairāk nekā no koronavīrusa.

Avīzes “Ediot Ahronot” apskatnieks Nadavs Eļja atzīmē, ka “uzticība karantīnai ir pilnībā zudusi, cilvēki ir noguruši no ierobežojumiem”. Slavenais Izraēlas muzikants un blogeris Gilads Acmons norāda, ka izraēlieši vairs neuzticas valdībai un viņš kritizē “bezcerīgo un liekulīgo Izraēlas COVID stratēģijas dabu”. Acmons atsaucas uz socioloģisko aptauju datiem, saskaņā ar kuriem “50% izraēliešu netic ne vakcīnai, ne nepieciešamībai vakcinēties. Izraēlas vakcinācijas centri pašreiz ir tukši, neskatoties uz spiedienu, ko uz pilsoņiem izdara valdība un pašvaldības, ar mērķi tos “aizsargāt”. Daudzi izraēlieši uzskata, ka nacionālā vakcinācijas kampaņa kalpo Izraēlas premjerministra Netanjahu politiskajiem mērķiem.”

Avīze “Vesti” šaubās par valdības koronavīrusa politikas adekvātumu, norādot, ka “pateicoties koronavīrusam, kura uzliesmojumi brīnumainā kārtā notika”, kad premjerministram bija jāstājas tiesas priekšā par apsūdzībām korupcijā, “viņš spēja izvairīties no šī šķietami neizbēgamā drauda”.

Koronavīrusa štāba protokolus valdība ir noslepenojusi uz 30 gadiem. “Patiesība kā tika pieņemti lēmumi par epidēmiju paliks nepieejama ne tikai šai, bet arī nākamajai izraēliešu paaudzei. Sākumā nomirs vai būs pavisam novecojuši tie, kas to piedzīvoja, un tikai pēc tam varēs uzzināt, kurš to izdarīja.”

Ne pēdējā nozīme izraēliešu negatīvajam noskaņojumam ir plaši zināmajām amerikāņu vakcīnas Pfizer negatīvajām sekām [patiesībā tā ir vācu kompānijas BioNTech eksperimentālā vakcīna ar eksperimentālu tehnoloģiju]. The Jerusalem Post ziņo: vakcinācijas gaitā 7039 cilvēki paziņoja par blakusparādībām pēc pirmās vakcīnas, 4469 – pēc otrās dozas. Sāpes injekcijas vietā: 3495 cilvēki pēc pirmās potes, 1035 cilvēki pēc otrās potes. Vispārējs nogurum un citi līdzīgi simptomi: 2990 pēc pirmās potes, 3230 pēc otrās. Neiroloģiski simptomi: 302 pēc pirmās potes, 119 pēc otrās. Alerģija un anafilaktiskais šoks: 177 pēc pirmās dozas, 57 pēc otrās. Lielākā daļa blakņu ir bijusi cilvēkiem vecumā no 20 līdz 60 gadiem. Jerusalem Post uzsver, ka “pēc vakcinācijas cilvēki, kuri ir slimi, ar lielu varbūtības pakāpi pieprasīs palīdzību vai hospitalizāciju.”

/13.02.2021/

Avoti:
https://www.fondsk.ru/news/2021/02/13/o-serii-provalov-karantinov-i-vakcinacij-v-izraile-52916.html
https://www.northportwellnesscenter.com/practitioner/lawrence-palevsky/media
https://www.ynet.co.il/news/article/SkxIvfneO?utm_source=ynet.app.ios&utm_term=SkxIvfneO&utm_campaign=general&utm_medium=social&fbclid=IwAR0-glN8h030A49-iPAAk4w8DdwoLqg0KjpnMOXCOghnj9akitSC8jG8jRQ?utm_source=ynet.co.il&utm_medium=email&utm_campaign=email&u
https://www.vesty.co.il/main/article/HJ4yO42xu
https://ru.euronews.com/2020/12/19/israel-vaccination-campaign
https://index.minfin.com.ua/reference/coronavirus/geography/israel/
https://www.vesty.co.il/main/article/rJhKiY6l00?utm_source=Taboola_internal&utm_medium=organic
https://www.vesty.co.il/main/article/H1pPynG11u
https://www.vesty.co.il/main/article/HkIMeU6l00
https://www.unz.com/gatzmon/israels-third-lockdown-a-spectacle-of-failure/
https://www.vesty.co.il/main/article/B1wGDtbZu
https://www.vesty.co.il/main/article/HyGS11D6l00?utm_source=Taboola_internal&utm_medium=organic
https://www.vesty.co.il/main/article/SywBsDzb00?utm_source=Taboola_internal&utm_medium=organic
https://www.fondsk.ru/news/2020/12/12/esli-panika-v-britanii-vyjdet-za-predely-strany-biznes-plany-big-pharma-budut-sorvany-52450.html
https://www.vesty.co.il/main/article/HkIMeU6l00#autoplay
https://www.vesty.co.il/main/opinions/article/r1dyN1neu
https://gilad.online/writings/2021/2/7/israels-third-lockdown-a-spectacle-of-failure?fbclid=IwAR1xVF2tIQf15T7NsJTkyeHS7zRAlmNS9psNq0TEzxfhJGRV1eucSx7dNN4
https://www.vesty.co.il/main/opinions/article/r17fsPbZ00?utm_source=Taboola_internal&utm_medium=organic
https://www.jpost.com/health-science/coronavirus-vaccine-side-effects-what-are-people-reporting-658414

Informācijas aģentūra
/22.02.2021/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Notikumi, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.