ASV Demokrātu partija iznīcina ASV demokrātiju

Hilarija Klintone, Nensija Pelusi

Tie, kuri kaut nedaudz seko līdzi notikumiem ASV, zin, ka ar Ameriku jau labu laiku notiek kaut kas pavisam nelabs. Visas klasiskās amerikāņu vērtības vārda burtiskā nozīmē tiek iemītas dubļos un to paveic paši amerikāņi ar lielas daļas ASV sabiedrības aktīvu vai pasīvu atbalstu. ASV kā civilizēta valsts tiek iznīcināta un visas pasaules acu priekšā pārvēršas par perversu “banānu republiku”.

Kārtējā šī procesa robežšķirtne tika sasniegta augusta beigās, kad divas odiozas ASV Demokrātu partijas līderes publiski aicināja ignorēt senas un noturīgas amerikāņu demokrātijas tradīcijas, kuras piedod ASV valsts pārvaldes sistēmai pietiekami nozīmīgu stabilitāti.

24.08.2020 Dženiferas Palmeres (Jennifer Palmier) raidījumā “The Circus on Showtime”, Hillarija Klintone paziņoja sekojošo: “Džo Baidens nedrīkst ne pie kādiem apstākļiem atzīt savu zaudējumu, jo es domāju tas ievilksies un es domāju, ka viņš gala beigās uzvarēs, ja mēs neatkāpsimies ne soli atpakaļ un ja mēs būsim tik pat uzmanīgi un nepiekāpīgi kā otra puse.”

Savukārt 27.08.2020 ASV Kongresa Pārstāvju palātas priekšsēdētāja un viena no Demokrātu partijas līderēm Nensija Pelosi, izsakoties par ikcikla TV debatēm, paziņoja sekojošo: “Es nedomāju, ka vajag taisīt kaut kāda veida debates, es nedebatētu un neapspriestu ar viņu [Donaldu Trampu] kaut ko viņa atlikušajā prezidentūras laikā.”

Viss augstāk minētais ir kārtējais apliecinājums tam, ka ASV Demokrātu partija faktiski iestājas pret demokrātiskiem procesiem, ja ar to palīdzību nevar nodrošināt savu pārstāvju ievēlēšanu.

ASV ir prezidentāla divpartiju valsts un tās publiskās politiskās dzīves nozīmīgākais notikums ir prezidenta vēlēšanas, kurās uz prezidenta amatu pretendē divi galvenie prezidenta amata kandidāti. Saskaņā ar ASV politisko tradīciju neilgi pirms vēlēšanām notiek abu šo kandidātu publiskas debates, kurās vēlētāji var novērtēt, kurš no kandidātiem viņuprāt varētu būt labāks nākamais prezidents. Bet tagad ASV Demokrātu partija Nensijas Pelosi personā izsakās, ka šādas debates neesot nepieciešamas un ka amerikāņu tautai nav nepieciešams pašiem savām acīm redzēt uz ko saspringtā politiskā diskusijā ir spējīgs katrs no prezidenta amata kandidātiem.

No egoistiskā racionālisma skatījuma šāda nostāja ir saprotama, jo “šovmenam” Trampam TV debatēs būs ievērojamas priekšrocības pār ar marasmātismu sirgt sākušo Baidenu, tomēr tas nav attaisnojums, jo šāda nostāja ir ne tikai atklāta necieņa pret vēlētāju, bet arī būtisku ASV demokrātisko tradīciju pārkāpšana.

Savukārt Hilarijas Klintones aicinājums nekādā gadījumā neatzīt oponenta uzvaru ir vērtējams nekā savādāk kā ASV demokrātiskās pārvaldes formas un valsts iekšpolitiskās stabilitātes apdraudējums, jo šāda zaudējuma atzīšana ir viens no galvenajiem ASV iekšējā miera garantiem. Klintones aicinājums nozīmē, ka ASV Demokrātu partija vairs nepaļaujas uz demokrātiskām procedūrām, kas nozīmē, ka tiks izmantotas citas, nedemokrātiskas metodes cīņā par varu, bet tas savukārt nozīmē, ka pastāv liela varbūtība, ka pēc šīm prezidenta vēlēšanām ASV var notikt tāda vai citāda veida valsts apvērsuma mēģinājums, kas var izvērsties pilna apjoma pilsoņu karā.

Avoti:
https://www.politico.com/news/2020/08/25/hillary-clinton-joe-biden-election-advice-401641


Informācijas aģentūra
/17.09.2020/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.