Valdība arī Latvijas sabiedrībai mēģina piegriezt skābekli. Nepamatotie sejas masku lietošanas noteikumi ir jāignorē.

Izmantojot epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos kā aizsegu, beidzot arī Latvijas valdība sāka sekot jaunākajam antisabiedriskajam trendam, nosakot obligātu sejas masku lietošanu veikalos un stacijās, tādējādi vārda burtiskā nozīmē piegriežot cilvēkiem skābekli. Ja sejas masku lietošanas noteikšana sabiedriskajā transportā ir, lai gan diskutabla, bet tomēr vēl kaut kādā mērā saprotama rīcība, tad pēdējais lēmums ir pilnībā neadekvāts un dod pamatu aizdomām, ka tā pamatā ir destruktīva un antisabiedriska politiskā motivācija.

Kādēļ nav ieteicams lietot sejas maskas, jo īpaši piespiedu kārtā? Tādēļ, ka to aizsardzības spējas ir minimālas un nepietiekamas, tādēļ, ka tās traucē elpot, tādēļ, ka nepareizas lietošanas gadījumā tās ir veselībai kaitīgas, tādēļ, ka to lietošana var izraisīt negatīvus psihosomatiskus efektus, pazeminot imunitāti un saasinot esošās veselības problēmas. Kopumā ņemot, masveida sejas masku lietošana var izraisīt pretēju efektu un nodarīt sabiedrībai lielāku kaitējumu nekā dot labumu.

Pie tam vairāk kā pus gadu ilgā sejas masku lietošana pasaulē ir pierādījusi, ka sejas masku lietošana nepalīdz samazināt COVID19 saslimstības apjomus. Gan Ņujorkā, gan Maskavā, gan citās vietās jau sen ir noteikta obligāta sejas masku lietošana un kā tur slimoja, tā slimo, bet Latvijā un vēl dažās citās vietās tādu ierobežojumu nebija un slimības apjomi bija mazi. Un pat tagadējais COVID19 saslimstības pieaugums uz lielvalstu saslimstības fona, ar viņu destruktīvo sejas masku režīmu, joprojām ir salīdzinoši mazs. Tāpēc pat ar neapbruņotu aci ir redzams, ka sejas masku lietošana nedod gandrīz nekādu efektu COVID19 saslimstības ierobežošanai.

Bet pats galvenais – piespiedu sejas masku lietošana ir fundamentālu juridisko pamat normu, kā arī nopietns cilvēktiesību pārkāpums. Juridiski korekti būtu sejas masku lietošanu noteikt personām, kuras ir saslimušas vai arī personām, kurām ir kādas acīmredzamas un pārbaudāmas saslimstības pazīmes. Bet mēģinājumi piespiest visu sabiedrību lietot sejas maskas ir pielīdzināmi kolektīvai sodīšanai, kad par vienas personas pārkāpumu tiek sodīti visi. Lai gan cilvēki ir veseli, viņus mēģina piespiest lietot sejas maskas, kuru lietošana pie tam vēl var būt kaitīga. Tā ir ļoti slikta zīme un tas, ka šāda veida aziātiskas pārmērības ievieš valstis un sabiedrības, kuras līdz šim lepojās ar savām uz cilvēku orientētajām vērtībām, liecina par to nopietnām identitātes un vērtīborientācijas problēmām. Līdz šim Latvija šai ziņā bija kā viena no veselā saprāta saliņām globālā ārprāta okeānā, bet līdz ar pēdējo valdības lēmumu tam var tikt pielikts punkts.

Kāpēc tā notika? Tāpēc, ka arī Latvijas valdībā ir nesaprātīgi un negodprātīgi politiķi, kuri par katru cenu, ignorējot valsts un sabiedrības intereses, grib nekritiski sekot jebkādiem globālajiem trendiem. Ja sejas maskas lieto Ņujorkā, Londonā, Maskavā un Berlīnē, tad šie gara punduri nekādi nespēj saprast, kādēļ tās nelieto Latvijā, un cenšas līst vai no ādas laukā, lai svētumā vismaz pielīdzinātos Romas pāvestam.

Ko darīt? Neko. Gan sevis, gan citu labā sejas masku lietošanas noteikumus ieteicams vienkārši ignorēt. Ja tā nedarīs, tad modernās tumsonības ārprāts progresēs un sejas maskas tiks noteiktas obligātas visās iekštelpās, arī bērniem skolās un bērnudārzos, pēc tam bez uzpurņiem nevarēs iziet uz ielas un policisti par to neesamību iekasēs bargus sodus vai pat arestēs, un pēc tam būs vēl viskautkas. Tāpēc labāk neļaut sev piegriezt skābekli tagad, jo vēlāk jau var būt par vēlu.

Informācijas aģentūra
/14.10.2020/

Šis ieraksts tika publicēts COVID-19, Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.